خبرها

ارز دیجیتال پیمان فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرد

peyman
نوشته شده توسط kazem

در 8 خرداد شبکه ققنوس به طور رسمی از فعالیت شبکه خود رونمایی کرد و اولین تراکنش روی بلاک چین ققنوس و کلیدگذاری با حضور سرمایه گذاران خصوصی این پروژه رقم خورد.

ققنوس

شبکه ققنوس با بهره گیری از فناوری دفاتر توزیع شده (DLT) ، امکان انتشار توکن‌های متنوع دارایی و گواهی را توسط ناشران معتمد فراهم می­نماید. رکن اصلی شبکه ققنوس، میزبانهای آن هستند که مسئولیت پردازش و نگهداری تراکنشهای توکنهای شبکه را بر عهده دارند. میزبانان اولیه شبکه ققنوس به‌طور درون‌زا امکان افزودن میزبان‌های جدید با اخذ آراء بیش از نیمی از میزبان‌های فعال را فراهم نموده اند و این شبکه با افزایش تعداد میزبانها توسعه خواهد یافت. مجموعه میزبانهای ققنوس، بنیاد ققنوس را شکل خواهند داد که بر تصمیمات و تغییرات شبکه ققنوس نظارت خواهد کرد. بنیاد ققنوس مجموعه متشکل از میزبان‌های شبکه ققنوس است که با رعایت قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران، ماهیت خودانتظام خواهد یافت.

شبکه اصلی ققنوس در خردادماه ۱۳۹۸ به صورت رسمی با حضور شش میزبان اولیه، فعالیت خود را آغاز نمود و شرایط عضویت میزبانهای جدید را نیز به صورت شفاف در سپیدنامه نسخه ۱.۱ در اختیار عموم قرارداده است. شبکه ققنوس بر اساس نظریه مطرح شده در سپیدنامه آن که در همین وب سایت در دسترس می باشد ایجاد شده است و مطابق با رای اکثریت اعضای بنیاد ققنوس توسعه خواهد یافت.

میزبانهای اولیه (موسس) ققنوس عبارتند از شرکتهای گروه داده‌پردازی بانک پارسیان، سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا، فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد(فناپ)، داده‌ورزی سداد، گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا و فناوری‌های اطلاعاتی و مالی توزیع‌شده یکتا ققنوس پارس که با سرمایه گذاری در فناوری بلاک چین و ایجاد شبکه ققنوس، شرایط بکارگیری مشترک این فناوری را فراهم نموده­اند. قطعا توسعه قابلیتهای شبکه ققنوس نیازمند دریافت نظرات و بازخوردهای کاربران آن خواهد بود، که امیدوار است با ابزارهای فراهم شده در این سایت و شبکه های اجتماعی مرتبط این ارتباط برقرار شده و جامعه کاربران ققنوس شکل بگیرد.

شبکه ققنوس، پروژه ای است که با هدف توکنیزه کردن طلا و با پشتوانه این دارایی آغاز به فعالت کرده است. این پروژه امروز اولین بلاک از بلاک چین شبکه خود را استارت زد و این اقدام را باحضور مشارکت کنندگان سازمانی خود انجام داد. میزبان‌هایی که در بخش توزیع توکن خصوصی (Private Sale) حضور به عمل رساندند؛ شرکت‌های گروه داده‌پردازی (بانک پارسیان)، سرمایه‌گذاران فناوری تک وستا (گروه توسن)، فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (بانک پاسارگاد)، هلدینگ داده‌ورزی سداد (بانک ملی) و گروه فن‌آوران هوشمند بهسازان فردا (بانک ملت) هستند.

 با وجود تاخیر در توزیع عمومی توکن های پیمان، ابهامات و عدم شفاف سازی های لازم در بعضی جوانب پروژه ققنوس که در وایت پیپر نسخه اولیه وجود دارد؛ تیم ارزسل بعد از ارائه شدن نسخه جدید وایت پیپر و کسب اطلاعات کافی از اعضای تیم ققنوس؛ به نقد و بررسی این پروژه خواهد پرداخت و از جوانب مختلف آن را زیر ذره بین قرار خواهد داد. 

رونمایی از رمزارز پیمان

این رویداد امروز در دانشگاه خاتم برگزار شد و مدیران و سرمایه گذاران سازمانی این پروژه بعد از ایجاد جنسیس بلاک (بلاک اولیه) بلاک چین ققنوس؛ در ارتباط با ارز دیجیتال پیمان سخنرانی داشتند و از اهداف این پروژه سخن گفتند.

پروژه ققنوس نسخه اولیه وایت پیپر خود را در هشتمین همایش الکترونیک و نظام‌های پرداخت و در بهمن سال گذشته رونمایی کرد و بنا به تاخیر در زمان توزیع عمومی توکن ها؛ اعلام کرد نسخه آپدیت شده وایت پیپر در۱۱ خرداد رونمایی می شود و بعد از آن ۱۵ درصد از توکن های پیمان برای فروش عمومی از تاریخ۱ تیر ماه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

متن بیانیه ققنوس در ارتباط با تاخیر ایجاد شده و زمان بندی جدید به شرح زیر است:

ghoghnos-crypto

این پروژه؛ که از طرح های مهم داخل کشور محسوب می شود؛ به دلیل حضور بانک ها و ورود سیستم های مالی به حوزه بلاک چین و ارزهای دیجیتال؛ قابل تامل و بررسی است و میتواند در صورت پیاده سازی قوی و داشتن رودمپ منظم؛ تاثیر زیادی در پیشرفت این فضا در کشور داشته باشد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

  • سلام وقت بخیر
   بله
   چون پشتوانه این ارز طلاست قطعا ارزش خرید دارد
   از طرفی رمزارز ملی است که به احتمال زیاد با حمایت بیشتر رشد خوبی تو قیمت خواهد داشت
   برای خرید رمزارز پیمان باید به سایت رسمی ققنوس مراجعه کنید
   که خرید اون از اول تیرماه شروع میشه
   موفق باشید

نظر بدهید