خبرها

بیشترین سهم از تراکنش‌های شبکه‌ی بیت‌کوین به صرافی‌ ارزهای دیجیتال اختصاص دارد.

بیشترین سهم از تراکنش‌های شبکه‌ی بیت‌کوین به صرافی‌ ارزهای دیجیتال اختصاص دارد.
نوشته شده توسط ali ahmadi

رقم پایین تراکنش‌های کسب و کارها نشانه‌ی کاربرد احتمالی سود جویی از ارزهای دیجیتال است که مانع پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان یک سیستم پرداخت می‌شود. در حالی که بیت‌کوین دارای نوسانات بالا و سود خرید و فروش بالایی است، ماهیت آن به عنوان دارایی سودجویانه، مانع استفاده از بیت‌کوین به عنوان ابزار پرداخت می‌شود.

نگهداری یا HODLing(خرید و جمع‌آوری ارزهای دیجیتال با دیدگاه افزایش قیمت در آینده) با دیدگاه جایگزین کردن ارزهای فیات با ارز دیجیتال ، در تضاد مستقیم است. کیم گرایور(Kim Grauer)، تحلیلگر ارشد شرکت Chainalysis در ایمیلی به بلومبرگ اظهار داشت:

فعالیت اقتصادی در حوزه‌ی بیت‌کوین همچنان تحت تاثیر معاملات در صرافی است. این موضوع نشان می‌دهد که بیشترین استفاده از بیت‌کوین را تفکر سود جویی تشکیل می‌دهد و استفاده‌ی گسترده از بیت‌کوین برای خرید‌های روزانه هنوز به یک واقعیت تبدیل نشده است.

بیشترین سهم از تراکنش‌های شبکه‌ی بیت‌کوین به صرافی‌ ارزهای دیجیتال اختصاص دارد.

شرکت Chainalysis در بخشی از مجموعه داده‌های خود، فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال همانند BitPay را بررسی کرده است. گزارش شده است که این شرکت در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ پرداخت‌های مربوط به کسب و کارها را به ارزش یک میلیارد دلار پردازش کرده است.

داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که فعالیت کسب و کارها در زمان وقوع شرایط صعودی در بازار افزایش می‌یابد. برای مثال در اواخر سال ۲۰۱۷ خدمات دهندگان ۱٫۵ درصد از تراکنش‌های این ارز دیجیتال را را به خود اختصاص دادند اما در زمان وقوع شرایط بازار نزولی در سال ۲۰۱۸ سطح فعالیت کسب و کارها به ۰٫۸ کاهش یافت، سطح تراکنش بیت‌کوین کسب و کارها در سال جاری با ترمیم بازار ارزهای دیجیتال ، افزایش یافته است. سونی سینگ(Sonny Singh)، مدیر ارشد تجاری BitPay در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشت که این شرکت همین روند را تجربه کرده است.

داده‌های Chainalysis نشان می‌دهد که در ماه‌های ژانویه و آوریل سال جاری، ۸۹٫۷ درصد از تراکنش‌های بیت‌کوین را تراکنش‌های صرافی‌ها تشکیل می‌دهند. در حالی که در سال ۲۰۱۸ تراکنش‌های صرافی‌های ارزهای دیجیتال ۹۱٫۹ درصد از تراکنش‌های شبکه‌ی بیت‌کوین را شامل می‌گردید.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید