مقالات

پنج نکته عملی برای تریدرهای مبتدی

trad
نوشته شده توسط kazem

یک نکته به کسانی که تازه میخواهند وارد تجارت شوند” تجارت را شروع نکنید حداقل حداقل چیزی را از دست نخواهید داد”.اگه نیازمند تجربه افراد کارکشته در این زمینه هستید این مقاله شاید بتواند کمی راهنماییتان کند.

تقریبا ً هر تاجر جدید پر از خوش بینی ، ایمان به ستاره شانس خود همراه امید به آینده‌ای درخشان است . در عمل ، در عین حال با ” عینک صورتی ” خداحافظی کنید و با تمام سود و زیان خود این مسیر پر دردسر را آغاز کرده و بر آن مبادرت کنید.

بیشتر بخوایند: چهار باید و نباید در ترید ارز دیجیتال

و تقریبا همه تازه کاران اشتباهات معمولی را مرتکب می شوند. به منظور اجتناب از زیان‌های مالی، ما پیشنهاد می‌کنیم که از تجربه بسیار ارزشمند دیگر تاجران استفاده کنید.

مهم‌ترین نکته انتخاب لحظه مناسب است

قانون طلایی که هر معامله گر می تواند مانند خالکوبی در سر داشته باشد این است که: در کف قیمت فروش نکنید و در بالای خرید نکنید.

اغلب ، در اوج هیجان و یا به دنبال ” غریزه حس گله ” ، تاجران در مورد ” لحظه از دست رفته ” شکایت می‌کنند و شروع به خرید سکه در قیمت بالا می‌کنند. و آن‌ها در مورد ماهیت چرخه بازار ارزهای دیجیتال و نوسانات قوی آن را فراموش می‌کنند. قیمت سکه هر چه سریع تر و بالاتر بکشد عمیق تر می تواند فرو بریزد.

اگر فکر می‌کنید که لحظه‌ای که ” وارد کردن سکه ” می‌شود دست‌پاچه می شود نگران نباشید، با احتمال زیاد ، یک تصحیح در برخی از نقاط دنبال خواهد شد، و لحظات خوبی دوباره ظاهر خواهند شد این به وضوح با یک برنامه جالب نشان داده می‌شود :

بهترین زمان برای خرید آن زمانی است که سکه‌ای در پایین قرار دارد . با این حال , اگر این یک پایین تاریخی ( کم‌ترین هزینه در کل تاریخ سکه ) نباشد , معمولا ً توصیه می‌شود که در چندین گذرگاه به صورت جداگانه خرید کنید . هر چه باشد , درک این مساله بسیار دشوار است که آیا سکه واقعا ً به نقطه پایینی رسیده‌است یا شکست بیشتر خواهد شد.

مهم است که بدانیم که این دوره توسط ربات‌ها کنترل می‌شود ، که دارایی‌های آن ممکن است قیمت را افزایش داده و یا آن را تا چند ده درصد در عرض بیست دقیقه معاملات فعال بالا بیاورد. با این حال ، تازه واردان ، در بی‌تجربگی خود ، این مساله را به عنوان فروپاشی بازار تلقی می‌کنند و شروع به ادغام دارایی‌ها در یک بازار منفی می‌کنند. به طور کلی ، شما نباید منتظر سقوط به پایین‌تر از حد منطقی یا بالاترین میزان هزینه باشید، بهتر است سود خود را در سطح بالاتر از حد متوسط ثبت کنید ” و تلاش نکنید تا ” همه چیز را تا آخرین درصد ” فشار دهید( یعنی در ابتدا به سود کم قانع باشید و منتظر رشد بیشتر از حد معمول را نداشته باشید).

آنچه را که می‌توانید از دست بدهید ، سرمایه‌گذاری کنید

مهم نیست این نصیحت را پیش پا افتاده یا قدیمی و آرشیوی تلقی کنید، اگر درآمد خوبی دارید و زیان 500 دلاری باعث نزاع در خانواده و آسیب به اموری مالی ات وارد نمی کند می توانی با خیال راحت این پول را در این راه سرمایه گذاری کنی وگرنه اگر این پول پس انداز چند ماه ات است و از دست دادنش باعث میشه پولی برای خرید های خانه هم نداشته باشی، بدیهی است که کمی عاقلانه تر رفتار کنید.

همچنین بخوایند: آموزش رایگان ترید بیت کوین

سرمایه گذاری بیش از حد پول در یک معامله علاوه بر خسارت مالی، آسیب های بیشتری میتواند به همراه داشته باشد. ترس از دست دادن مقدار زیادی پول میتواند باعث گرفتن اشتباه هات جبران ناپذیر دیگری شود. علاوه بر ضرر و زیان مالی عامل روان شناختی رو نیز باید در نظر گرفت. یک جمله جمله معروف است که می گوید سرشما به موی سفید نیاز ندارد. پس با سرمایه گذاری هدف مند و متناسب با بودجه خویش علاوه بر ذخیره پول، اعصاب خود را هم ذخیره کنید.

با سرت فکر کن

در تلگرام و سایر منابع، اطلاعات کافی وجود دارد که سود معروف را به معامله گران تحمیل می کند. البته بعضی از سیگنال های معاملاتی کارآمد و به موقع ای هستند که در کسب سود بیشتر راهنمایتان هستند. اما نباید کورکورانه به حرف های آنها اعتماد کرد. چرا که چنین تصمیم بی قید و شرطی برایتان گران تمام شود.

همچنین بخوانید: 25 اشتباه رایج در سرمایه گذاری ارز دیجیتال

هر معامله گر حرفه ای، حتی اگر سیگنال امیدوار کننده ای داشته باشد، قبل از خرید یک سکه با توجه به توصیه های شخص ثالث، تحقیق های کوچک خود را درباره دارایی هایی که میخواهد در آن سرمایه گذاری کند، می کند. علاوه بر مطالعه انجمن ها، اطلاعات در رسانه ها و منابع آزاد، لازم نیست که پروژه وایت پیپر(Whitepaper) را بازبینی کرده و با متخصصان مشورت کنید.
و البته، به طور کامل اصول تجارت، مفاهیم پایه، تجزیه و تحلیل فنی و تجزیه و تحلیل بازار را با دقت مطالعه کنید. این مهارت‌ها و مهارت‌های دیگر به ایجاد تصمیمات مستقل کمک خواهند کرد نه اینکه به “شخص ثالث” اعتماد کنید که ممکن است به خوبی دستکاری شود.

 

مراقب داوری خود باشید

اغلب تازه کارها با اندک دانش و آکاهی که در این زمینه پیدا می کند به امید کشف آمریکا وارد دریای بی تلاطم ارزهای دیجیتال می شوند، به نظرشان همه چیز را می دانند و این مقداری برایشان کافی است. اما این گونه نیست. شما باید آماده باشید، هر زمان، هر لحظه، اطلاعاتتان را با مشاوره و گفتگو در گروه های مربوطه بروز کنید. در ازر دیجیتال همه چیز به سرعت تغییر می کند، هر خبر میتواند تغییرات چشمگیر و یا با مشکلات جدی همراه باشد.

سرمایه گذاری های مختلف  را بررسی کنید

به طور مداوم تجزیه و تحلیل بازار را مطالعه کنید، سرمایه گذاری های مختلف، سود ها و ضرر های گذشته در ارزهای مربوطه. چرا که بعضی از ارزها موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری بلند مدت و بعضی دیگر برای کوتاه مدت خوب هستند. مثلا اگر یک سرمایه گذاری کوتاه مدت است با کسب خود مورد انتظار و خارج کردن سرمایه خود، خیال خود را راحت کنید. در مورد سرمایه گذاری های بلند مدت هم میتوان گفت که برای یک یا دو سال دارای سرمایه گذاری شده خود را فراموش کنید.

امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات مفیدی که باعث کاهش زیان و افزایش سود شما در تجارت می شود را در اختیارتان قرار داده باشیم.

نظر و تجربه خود را برای استفاده دیگر کاربران در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.


منبع  cryptofeed

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

یک نظر

نظر بدهید