بیت کوین خبرها

آیا واقعا بیت‌کوین قابلیت ایستادگی در مقابل دولت‌ها را دارد؟

آیا واقعا بیت‌کوین قابلیت ایستادگی در مقابل دولت‌ها را دارد؟
نوشته شده توسط ali ahmadi

آموس(Ammous)، که با عنوان یکی از بزرگترین طرفداران فعال بیت‌کوین شناخته می‌شود، در گفتگو با مجله‌ی آلمانی Boerse Online اظهار داشت: «با وجود این‌که ارز دیجیتال از نظر فنی غیرقابل توقف است، همچنان با دشمنانی مواجه است.»

هنگامی که از وی در زمینه‌ی «پتانسیل تاثیرات استفاده‌ی دولت‌ها از بیت‌کوین» سوال شد، وی پاسخ داد: «ما دقیقا نمی‌توانیم بگوییم که بیت‌کوین در مقابل تاثیرات دولت‌ها محافظت می‌شود.»

با این وجود، این ارز دیجیتال در یک مسیر جهانی گرفته است که ممنوعیت کامل آن توسط دولت‌ها را دشوار می‌سازد.

وی در طی یک تبادل نظر کوتاه استدلال‌های مکرری را برای موفقیت بیت‌کوین در آینده‌ عنوان کرد. کمیاب بودن بیت‌کوین، ناتوانی دیگران در دستکاری آن در مقایسه با ارز فیات و همچنین نیاز به این ارز دیجیتال ناشی از سیاست غیر مسئولانه‌ی دولت‌ها در مقابل ارزهای رایج، از دلایل عنوان شده هستند. وی خاطر نشان کرد که بیت‌کوین به‌طور موفقیت‌آمیزی برای سرمایه‌گذاران اثبات شده است.

آیا واقعا بیت‌کوین قابلیت ایستادگی در مقابل دولت‌ها را دارد؟

بیت‌کوین در طی مدت ده سال، ۱۸ میلیون درصد افزایش قیمت داشته است. هیچ ارز دیجیتال و یا دارایی دیگری موفق به تکرار این موفقیت نشده است.

بیت‌کوین و منتقدان این ارز دیجیتال

پیتر شیف(Peter Schiff)، معامله‌گر حرفه‌ای طلا که به آرامی به حوزه‌ی ارزهای دیجیتال علاقه‌مند گردید. وی هنوز معتقد است که بیت‌کوین هرگز نمی‌تواند نسبت به طلا ویژگی‌های بهتری را ارائه کند.

آموس در یک مناظره و در پاسخ‌ به شیف گفت: «دولت‌ها همچنان اکثریت طلا را کنترل می‌کنند، دولت‌ها قادر هستند با فروش و وام دادن بر بازار طلا تاثیر بگذارند… دولت‌ها مالکیت بخش بزرگی از طلای جهان را به دست دارند(به صورت ذخایر ملی).»

وی همچنین با اشاره به بحث امنیت بیت‌کوین در بلند مدت اظهار داشت که ساختار غیر متمرکز آن را نمی‌توان به عنوان تضمین کاملی برای امنیت این ارز دیجیتال در نظر گرفت.

وی در شبکه‌ی اجتماعی خود نوشت: «من فکر می‌کنم در بدترین حالت این ارز دیجیتال می‌تواند از هزاران تراکنش انتقال بانکی پشتیبانی کند، توانایی بیت‌کوین هزاران برابر ظرفیت سیستم دلار و یا طلا در قرن گذشته است.»

بنابراین شانس بسیار بیشتری برای مقابله با تمرکز دارد. هر چند نمی‌توانم این موضوع را به شما قول بدهم!

پیش‌بینی‌های آموس در مقایسه با برخی مطالعات دیگری که در این حوزه صورت گرفته، محافظه‌کارانه‌تر به‌نظر می‌رسد.

شرکت نرم‌افزاری DataLight با انتشار گزارشی در ماه آوریل ادعا کرد که این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۲۸ و در سطح مصرف کننده بر رقبایی همانند ویزا(Visa) و یا مستر کارت(MasterCard) غلبه خواهد کرد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید