خبرها

رمزارز پیمان آماده راه اندازی است

peyman-cryptocurrency
نوشته شده توسط kazem

به گزارش ارزسل در 16 خرداد، رمز ارز پیمان به زودی در کشور راه اندازی خواهد شد.

محمد رضا حسین زاده مدیر اجرایی بانک ملی ایران در این مورد افزود:

کارهای مقدماتی این رمز ارز تا حدودی انجام‌شده و در مرحله شروع به کار است و به‌زودی با استفاده از تعدادی از بانک های دولتی مانند بانک ملی، ملت، پارسیان، پاسارگاد و شرکت خصوصی ققنوس اجرایی می‌شود.

رئیس بانک ملی گفت:

در مرحله اول، رمزارز ملی در بخش خرید و فروش املاک کار خواهند کرد و به تدریج همه بخش ها را تحت پوشش قرار خواهند داد.

رمزارز ملی

ایران در آذر ماه سال پیش اعلام کرد که رمزارز ملی پیمان با پشتوانه طلا تولید خواهد شد. تاکنون هیچ کشوری از طلا به عنوان امنیت و پشتوانه ارزهای رمزنگاری شده استفاده نکرده است(جالب است بدانید پیش از این ونزوئلا ارز دیجیتالی با پشتوانه ی نفت عرضه کرده بود که پترو نام داشت. این ارز دیجیتال هیچ وقت موفق عمل نکرد و همین امر باعث می شود بسیاری سرنوشت مشابهی را برای پیمان پیشبینی کنند.)، هدف اصلی از این رمزارز جدید، کمک به تحریم های بین المللی (دور زد تحریم ها) است.

حمید رضا شعبانی، یکی از متخصصان بلاک چین و از بنیان گذار ارز دیجیتال (یک پورتال تحلیلی پیشرو در بخش ارزهای دیجیتال ایران) چند مورد از ویژگی های رمزارز پیمان را به شرح زیر اعلام کرد:

پیمان در شبکه ارز دیجیتال استلار فعالیت می‌کند . هدف از پول – ایجاد یک ارتباط امن و قابل‌اعتماد بین کاربران و شرکت‌های مالی است.

ققنوس توانایی ارائه کاربران ارز دیجیتال را با مخزن ذخایر طلا و تضمین شفافیت در این فرآیند را دارد. قرارداد با شرکت تصریح می‌کند که صاحبان نشانه‌ها ممکن است برای آن‌ها طلا دریافت کنند ، اما جزئیات هنوز مشخص نشده است .

(محمد صمدی) معاون فنی ققنوس هم اذعان داشت که شبکه ققنوس کار خود را با جدیت آغاز کرده و دارای شفافیت بالایی است به طوری که جزییات تراکنش‌ها در آن قابل رصد است.به گفته صمدی تفاهم اولیه‌ای با فرابورس شده که به زودی فرابورس به عنوان ششمین میزبان به شبکه ققنوس وارد می‌شود.

عرضه رمزارز پیمان

یک میلیارد واحد پیمان به بازار وارد خواهد شد و در دفاتر ویژه مبادله می شود.  بر این اساس این بانک‌ها یک میلیارد پیمان با پشتوانه طلا صادر می‌کنند. در این میان ۲۰۰ میلیون پیمان برای میزبانان جدید صادر می‌شود و ۱۵۰ میلیون پیمان برای مردم عادی که طلای خود را به بانک ببرند و پیمان بگیرند. از سوی دیگر هم ۶۰۰ میلیون پیمان به صورت ماهانه با توجه به نیاز بازار صادر می‌شود.در مورد ترافیک بین المللی، همه چیز بستگی به تصمیم قانون گذاران دارد. شانس بالا این است که معامله سرپوشیده در مبادلات جهان معامله شود.

همچنین بخوانید: تحول فضای بلاک چین در ایران

مفهوم استاندارد طلایی توکن الکترونیک هرگز در هیچ کشوری به طور رسمی اجرا نشده است، هر چند در سال ۲۰۱۷بحث بر روی این موضوع برگزار شد اما نتیجه ای نداشت. چندین توکن وجود دارد که به وسیله طلا بسته شده‌اند، اما برخلاف پیمان ، آن‌ها به طور مستقل از سیستم بانکی عمل می‌کنند.

طبق گفته دنی لاوانیکویچ (Denis Lavnikevich) متخصص کریپتوکارنسی روسیه، ارزملی ایران تقریبا سرونشتی شبیه رمزارز پترو ونزوئلا دارد چرا که کریتوکارنسی این کشور تحت نظارت چهار بانک بزرگ در کشور ایجاد شد لاوانیکویچ اظهار داشت:

اگر معمای اوراق قرضه ایران واقعا به عنوان حمایت از طلا شناخته شود، ممکن است تبدیل به یک ابزار واقعی برای حل و فصل ایران با سایر کشورهای جهان شود.

یکی از عوامل مهم در این زمینه وجود دارد: اپراتورهای اصلی تجارت طلا در لندن و سوئیس قرار دارند، بنابراین ایران فرصتی برای قانونی کردن ارز رمزنگاری شده خود دارد؛ چرا که اروپا بر خلاف ایالات متحده با توجه به نیازاساسی به نفت و گاز جمهوری اسلامی از تحریم ها حمایت نمی کند. با توجه به تحریم های بانکی، ایران در مقابل فروش نفت به جای دلار، مواد مورد نیاز خود مانند دارو و غذا را از اروپا تامین می کند

***در زمان انتشار این مقاله قیمت زمرارز پیمان ۱۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ تومان برآورد میگردد.


منبع  ارزسل

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید