خبرها

اولین تاییدیه قانون از اداره تنظیم مقررات مالی بازارهای جهانی ابوظبی

crypto-asset-exchange
نوشته شده توسط kazem

طبق خبری که در 6 ام ژوئن از خبرگذاری مالی مارکت مدیا منتشر شد، صرافی رمزنگاری امارات متحده عربی (UAE) و بورس اوراق بهادار (ABX) که یک شرکت مشترک از گروه GMEX (Global Markets Exchange Group International LLP) (گروه GMEX مجموعه‌ای از شرکت‌هایی است که مبادلات ارزی چند دارایی، زیرساخت تجاری پست و راه‌ حل‌ های تجاری و فن‌آوری را ارائه می‌کنند)و ارشاد خان(Arshad Khan) است، تاییدیه قانونی اولیه را از اداره تنظیم مقررات مالی بازارهای جهانی ابوظبی (ADGM) دریافت کرده است.

صرافی رمزنگاری قانونی

این پروژه بورس عربی، که همراه با ارشاد خان بنیانگذار صرافی های منطقه‌ای تاسیس شده ‌است، با هدف خدمت به عنوان یک  صرافی دارایی های رمزنگاری، کاملاً قانونی و با تمرکز بر بازرگانان بین المللی سازمانی و خرده ‌فروشان بین‌المللی تشکیل شده است.

طبق گفته بورس اوراق بهادار (ABX) این تکنولوژی بویژه مجموعه ای از راه حل های هیبریدی متمرکز و فن آوری DLT بر پایه بلاک چین به نام GMEX Fusion را گروه کسب و کار بلاک چین GMEX پیاده سازی کرده است.

بیشتر بخوانید: شبعه صرافی اکسمو (Exmo) در ترکیه افتتاح شد

گروه GMEX و Arshad Khan گزارش می دهند که ABX به عنوان یک اکوسیستم یکپارچه برای فهرست بندی معاملات رمزنگاری شده، تجارت و حل و فصل با سرویس های نگهداری ارزهای دیجیتال و ذخیره سازی داده ها است.

اکوسیستم آینده محوری که هدف آن گسترش فعالیت های رمزنگاری در خاورمیانه و شمال آفریقا و دیگر مراکز رمزنگاری بین المللی است.

ABX قرار است که در بازار جهانی ابوظبی ایجاد شود. بنا بر گزارش‌ها، به منظور بهره‌مندی از چارچوب قانونی و منظم مدیریت دارایی، تمرکز بیشتر موسسات مالی بین‌المللی در ابوظبی و همینطور توسعه سریع صنعت دارایی دریک منطقه گسترده‌تر، این تصمیم گرفته شده است.

خرید و فروش ارز دیجیتال

صرافی ارزهای دیجیتال بیت اوایسیس (BitOasis) مستقر در امارات‌ متحده‌ عربی، در اواسط ماه می سال جاری موافقت اولیه با قانونگذاران مالی را کسب کرد.

همچنین بخوانید: آموزش ایجاد حساب کاربری در صرافی بایننس

اطلاعات منتشر شده توسط  کوین اسکجوال(CoinSchedule) در ماه آوریل نشان داد که امارات‌ متحده ‌عربی از آغاز سال ۲۰۱۹، بزرگ‌ ترین شرکت‌ کننده در زمینه فروش ارزهای رمزنگاری شده (که بیش از ۲۵ درصد سرمایه، یا ۲۱۰.۵ میلیون دلار) بوده است.

تنگ ریچارد رئیس اداره تنظیم مقررات خدمات مالی در سپتامبر ۲۰۱۸ خواستار تنظیم دقیق تر قوانین بین‌المللی برای رمزنگاری شد و خاطرنشان کرد:

هر زمان که سکه ‌ای به‌ سرقت ‌رفته و یا از دست می‌رود، بر اعتماد به این نوع دارایی تاثیر می‌گذارد.


marketsmedia

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید