بیت کوین خبرها

تام لی معتقد است بیت‌کوین می‌تواند در کمتر از ۵ ماه به قیمت ۴۰ هزار دلاری برسد

تام لی معتقد است بیت‌کوین می‌تواند در کمتر از ۵ ماه به قیمت ۴۰ هزار دلاری برسد
نوشته شده توسط ali ahmadi

به نظر می‌رسد که آقای تام لی(Tom Lee) همچنان نسبت به آینده‌ی بیت‌کوین خوش‌بین است و نمی‌خواهد از اشتراک‌گذاری دیدگاه مثبت خود دست بردارد. وی در جدید‌ترین مصاحبه‌ی خود که با وی ژائو(Wei Zhou) مدیر بخش مالی صرافی بایننس داشته، یک مرتبه‌ی دیگر پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه‌ی خودش(احتمالا خوش‌بینانه‌ترین دیدگاه او تا به امروز) را ارائه کرد.

این تحلیل‌گر مالی شناخته شده معتقد است در صورتی که بیت‌کوین بتواند برای جهش‌های بعدی به اندازه‌ی کافی قدرت کسب کند، روند صعودی بعدی بسیار قوی‌تر از آنچه خواهد شد که در سال ۲۰۱۷ رخ داده است. وی با حضور در پادکست بایننس در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

من فکر می‌کند که FOMO(ترس از دست دادن فرصت‌ها) واقعا زمانی آغاز خواهد شد که قیمت بیت‌کوین از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کند، در این حالت روند حرکت از ۱۰ هزار دلار به ۲۰ هزار دلار بسیار سریع و خشن خواهد بود.

آقای لی در ادامه توضیح داد که این روند افزایشی بسیار شتاب‌دار و سریع خواهد بود، جهشی که به گفته‌ی او مطابق با رفتار عادی این بازارهاست. این تحلیل‌گر ارشد معتقد است در صورتی که بیت‌کوین بتواند مقاومت تاریخی ۱۰ هزار دلار را شکسته و از آن عبور کند، این ارز دیجیتال می‌تواند در کمتر از نیم سال از قیمت ۱۰ هزار دلاری به قیمت ۴۰ هزار دلار جهش کرده و رکورد‌های جدیدی به ثبت برساند. وی در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

اگر بیت‌کوین بتواند به نحوی از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کند، احتمالا می‌تواند در کمتر از ۵ ماه به ارزش ۴۰ هزار دلار نیز دست یابد.

آقای لی در ادامه به وی ژائو توضیح داد زمانی که بازار ارزهای دیجیتال به سطوح قیمتی برسد که کمتر تجربه شده است، شور و اشتیاق پیرامون آن شروع به افزایش می‌کند.

در حال حاضر، نقطه مقاومت در برابر شروع این رقم ۱۰هزار دلار اعلام شده است. در طول تاریخچه‌ی حضور بیت‌کوین، این ارز دیجیتال تنها ۸۷ روز بالاتر از این قیمت مبادله شده است، بنابراین رقم ۱۰ هزار دلار متناسب با محدوده‌ی تعیین شده توسط آقای لی می‌باشد.

تام لی معتقد است بیت‌کوین می‌تواند در کمتر از ۵ ماه به قیمت ۴۰ هزار دلاری برسد

بخش‌های سبز رنگ نمودار نشان دهنده‌ی قیمت بیت‌کوین بالاتر از ۱۰ هزار دلار می‌باشد

آقای لی معمولا بخاطر دیدگاه‌های مثبت و پیش‌بینی‌های بسیار خوش‌بینانه شناخته می‌شود، گرچه برخی پیش‌بینی‌های او با شکست مواجه شده‌اند، با این حال او همواره از استدلال‌های خود حمایت می‌کند. وی در سال ۲۰۱۸ مجبور به بازبینی پیش‌بینی‌های خودش شد و قیمت پیش‌بینی شده برای بیت‌کوین در انتهای همان سال را کاهش داد. در نهایت پش از شکست پیش‌بینی‌های آقای لی، وی با انتشار یک پست توییتری توضیح داد که به طور موقت هرگونه پیش‌بینی در رابطه با قیمت بیت‌کوین را متوقف خواهد کرد.

با تمام این تفاسیر، تحلیل‌گران دیگر نیز دیدگاه‌های آقای لی را به اشتراک گذاشته‌اند؛ اما اغلب این تحلیل‌گران به جای تکیه کردن بر تجزیه و تحلیل فنی، بیشتر بر اساس اصول پایه فعالیت می‌کنند. به عنوان مثال افرادی همچون مکس کایسر(Max Keiser)، تیم درپر(Tim Draper)، مایک نووگراتز(Mike Novogratz) و برادران وینکلوس از جمله افرادی هستند که اعتقاد دارند بیت‌کوین در آینده‌ای نه چندان دور جایگزین طلا شده و یا حداقل به یک رقیب اصلی برای این محل ذخیره‌ی ارزش تبدیل خواهد شد.

در حال حاضر، ارز دیجیتال بیت‌کوین با حدود قیمت ۷۶۰۰ دلار مبادله می‌شود. پس از یک روند صعودی قوی که باعث شد ارزش این ارز دیجیتال تا مرز ۹ هزار دلار نیز افزایش یابد، دستکاری قیمت‌ها که ادعا شده نتیجه‌ی انتقال حجم عظیمی توکن در بازار بوده، باعث شد که یک سقوط نسبی در بازار رخ داده و ارزش بیت‌کوین بیش از هزار دلار کاهش یابد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید