تحلیل خبرها

تحلیل قیمت بیت کوین اتریوم و ریپل (۲۳ خرداد)

bitcoin-ethereum-ripple-price-analysis
نوشته شده توسط kazem

پس از رخداد افزایش قیمت اخیر در بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که بازار خرسی رو به اتمام است. در ادامه به تحلیل تکنیکال بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و ریپل خواهیم پرداخت.

بری سیلبرت (بنیانگذار و مدیر عامل گروه دیجیتال کارنسی)، اظهار داشت که فصل زمستان کریپتوکارنسی‌ها تمام شده ‌است و بازار این ارزهای دیجیتال وارد فصل جدید بهار شده است.

آقای سیلبرت خاطر نشان کرد که مشارکت سازمانی از زمان مرحله‌ی گاوی در سال ۲۰۱۷ بسیار افزایش‌ یافته است که می‌تواند علت این موضع صعودی باشد. 

بر خلاف این نظر، تون ویز (محقق بلاک‌ چین) بیان کرد که او به این افزایش قیمت فعلی اعتماد ندارد چرا که توسط سرمایه‌گذاری‌های قابل‌توجه خارجی در بازارهای کریپتو پشتیبانی نمی‌شود.

به گفته‌ی او:

سرمایه‌گذاران بلند‌مدت فعلی از “افزایش قیمت ارزهای دیجیتال از کف‌های قیمتی‌شان” حمایت کرده‌اند و اگر آن ها از عقیده‌شان صرف نظر کنند، بازارها مجددا می‌توانند سقوط را تجربه کنند.

با این حال، او پیشنهاد می‌کند که مردم می‌توانند “اندکی بیت‌کوین” را نزد خود نگه دارند.

ما معتقدیم که بازار خرس به پایان رسیده است و بازارها در آینده، مبنای بالاتری را شکل خواهند داد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت‌ کوین (BTC) پس از تلاش جهت باقی ماندن بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه طی چند روز گذشته، آن را شکست. این موضوع به تقاضایی جدید در سطوح بالاتر اشاره دارد.

اگر قیمت این ارز دیجیتال بالاتر از ۸,۱۲۰ دلار حفظ شود، گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت آن را به ۹,۰۵۳٫۱۲ دلار برسانند. شکست این سطح، الگوی سر و شانه (H&S) را که نشانه‌ای مثبت محسوب می‌شد، نامعتبر خواهد کرد و هدف قیمتی بعدی در این روند صعودی، ۱۰,۰۰۰ دلار است.

bitcoin-price

تحلیل قیمت بیت کوین- 23 خرداد

از سوی دیگر، اگر بیت کوین نتواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باقی بماند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا آن را به خط گردن الگوی H&S کاهش دهند.

اگر قیمت این کریپتوکارنسی کاهش یابد و زیر خط گردن بسته شود (چارچوب زمانی UTC)، الگوی H&S که دارای هدف قیمتی ۵,۳۷۱٫۱۲ دلار است، تکمیل خواهد شد.

با این حال، گاوها ممکن است تلاش کنند تا در نزدیکی قیمت ۷,۴۱۳٫۴۶ دلار و زیر آن بر روی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، حمایت ایجاد کنند. اگر هر دوی این حمایت‌ها شکست شوند، احتمال کاهش قیمت بیت‌کوین به ۵,۹۰۰ دلار وجود دارد (نقطه‌ای که ما انتظار خرید بالایی را داریم).

در حال حاضر ما هیچ‌گونه وضع خرید قابل اعتمادی را مشاهده نمی‌کنیم، از این رو، معامله‌ای را پیشنهاد نمی‌دهیم.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم (ETH) همچنان در محدوده‌ی رنج ۲۲۵٫۳۹ تا ۲۸۰ دلار باقی مانده است. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه مسطح است و RSI درست بالای نقطه‌ی میانی قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که تثبیت قیمت آن ممکن است برای چند روز دیگر ادامه یابد.

etherume-price

تحلیل قیمت اتریوم- 23 خرداد

ارز دیجیتال اتریوم میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را شکسته است و در حال حاضر نیز تلاش می‌کند تا به قیمت ۲۶۱٫۵۹ دلار و بالاتر از آن به ۲۸۰ دلار افزایش یابد.

همچنین بخوانید: 7 ویژگی اتریوم در سال 2019

در اثر شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از ۲۸۰ دلار (چارچوب زمانی UTC)، این کریپتوکارنسی ممکن است تا قیمت ۳۲۲٫۰۶ دلار و بالاتر از آن تا ۳۳۵ دلار پیش برود. با این حال، اگر این جفت ارز نتواند قیمت ۲۸۰ دلار را بشکند، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا آن را به ۲۲۵٫۳۹ دلار کاهش دهند.

شکست این محدوده‌ی حمایتی و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه، فروش بیشتری را به همراه خواهد داشت. حمایت بعدی در این روند نزولی، قیمت ۱۶۷٫۲۰ دلار است.

ما هیچ گونه وضع خرید قابل اعتمادی را در سطوح فعلی مشاهده نمی‌کنیم، از این رو دیدگاه‌مان نسبت به این ارز دیجیتال خنثی است.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

گاوها در تلاش هستند تا ریپل (XRP) را در داخل مثلث متقارن نگه دارند اما این ارز دیجیتال بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با مقاومت سختی مواجه است. طی دو روز گذشته، این ارز در الگوی کندل استیک (candlestick) روزانه شکل گرفت که نشان می‌دهد نوسانات رو به کاهش است.

ripple-price

تحلیل قیمت ریپل- 23 خرداد

در حال حاضر، گاوها تلاش می‌کنند تا جفت ارز ریپل/دلار را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ببرند. در صورت موفقیت، حرکت آن تا قیمت ۰٫۴۳۱۹۶ دلار و بالاتر از آن تا خط مقاومت مثلث، امکان‌پذیر است.

بیشتر بخوانید: معرفی پلتفرم‌ ایل‌ کوین

در مقابل، اگر قیمت این ارز دیجیتال از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا این جفت ارز را به زیر محدوده‌ی حمایتی قوی ۰٫۳۵۶۶۰ دلار کاهش دهند.

بنابراین، معامله‌گرانی که موقعیت‌های خرید خود را حفظ کرده‌اند، می‌توانند حد ضرر را در ۰٫۳۵ دلار نگه دارند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید