خبرها

فیس بوک طی هفته آینده ارز رمزنگاری خود را ارائه می کند

Facebook-cryptocurrency
نوشته شده توسط kazem

بر اساس گزارش منتشر شده از خبرگزاری رسمی ارز های دیجیتال غول شبکه اجتماعی فیس بوک در روز ۱۸ ماه ژوئن ، اعلام کرد که از ارز دیجیتال سفارشی خود به نام انجمن لیبرا رونمایی میکند.

پروژه بلاک چین فیس بوک

طبق گزارش خبرگزاری اینفورمیشن نیز فیس بوک آماده است تا ارز رمزنگاری خود را در ماه ژوئن معرفی کند که هدف آن دسترسی کاربران به پردازش تراکنش ها از طریق کانال رسانه های اجتماعی است. به این ترتیب این امکان فراهم می شود تا کاربران بتوانند پرداخت های خود را از طریق ارز رمزنگاری انجام دهند.

همچنین بخوایند: جزئیات جدید از بلاک چین تلگرام

در این گزارش، فیس بوک و ده‌ ها نفر از شرکایش از انجمن لیبرا(libra) پرده‌ برداری خواهند کرد که خارج از ژنو تشکیل خواهد شد و به عنوان نهادی که بر پروژه شرکت های ارزهای دیجیتال نظارت می کند فعالیت خواهد کرد.

در طی این رویداد، انتظار میرود فیسبوک یک پروژه بلاک چین  نیز بر این مبنا راه‌اندازی کند. این رسانه ادعا می‌کند که یک پست با وبلاگ ناشناس از فیس بوک را مشاهده کرده‌است که براساس آن دارایی رمزنگاری لیبرا به میزبانی بلاک چین اختصاصی لیبرا پشتیبانی و ذخیره می شود.

همچنین بخوایند: لیبرا؛ پروژه جدید فیسبوک

محبوبیت لیبرا

گزارش‌ها حاکی از آن است که ذخیره گر لیبرا ذخیره‌ای از دارایی‌های حقیقی است که باید بطور فرضی نشان از ثبات، تورم پایین، پذیرش جهانی و قابلیت پذیری باشد.

به گفته این خبرگذاری نرم‌ افزار موجود در شبکه تحت وب آپاچی(Apache 2.0) باز خواهد بود. این غول رسانه ‌ای اجتماعی ادعا می‌کند که این سیستم به مردم بدون دسترسی به سیستم مالی کمک خواهد کرد. در نهایت این شرکت اعلام کرد که قصد دارد بر رعایت مقررات نظارتی تمرکز کند:

همکاری و نوآوری در بخش مالی، از جمله تنظیم کننده ها و کارشناسان در صنایع مختلف، تنها راه برای اطمینان از چارچوب پایدار، امن و قابل اعتماد در این سیستم جدید است.

اخیراً طی خبری که در سایت کریپتو تک انتشار دادیم مبنی بر اینکه فیس بوک از دوازده شرکت پشتیبانی کرده‌است که عبارتند از ویزا کارت،مستر کارت، پیپال و اوبر برای پروژهای رمزنگاری ارزهای دیجیتال که به زودی رونمایی می‌شود.

سرمایه گذاری فیسبوک در زمینه خدمات مالی بسیار قبل از این و با استخدام رئیس سابق پی پال، دیوید مارکوس، قابل پیش بینی بود. مارکوس در ماه مه سال گذشته به عنوان رئیس بلاک چین فیس بوک منصوب شد. گزارش‌ها حاکی از آن است که هر شرکت ۱۰ میلیون دلار به این پروژه کمک کرده‌است.


cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید