مقالات

صرافی رمزارز هیوبی

Houbi Exchange
نوشته شده توسط kazem

در مطلب امروز، قصد داریم تا یکی دیگر از صرافی‌های رمزارز را برای شما معرفی کنیم که به دلیل حجم بالای تراکنش‌های خود و همچنین قابلیت‌های منحصر بفردی که برای کاربران فراهم می‌آورد، از جمله پرکاربردترین بازارهای مبادلات دارایی‌های دیجیتال است. در این مقاله همراه ما شوید تا دیدگاه بهتری نسبت به این صرافی مطرح پیدا کرده و با نقاط ضعف و قوت آن آشنا شوید.

هیوبی

صرافی رمزارز هیوبی (هوبی) با نام کامل Houbi Cryptocurrency Exchange در سال ۲۰۱۳ توسط گروه هیوبی (Houbi Group) تأسیس شد. این گروه که در اصل یک شرکت مسئولیت محدود است، در ابتدا در جمهوری سیشل (Seychelles) تأسیس شد و سپس گروه خدمات مالی و رمزارز خود را در سپتامبر سال ۲۰۱۳ در پکن تأسیس نمود. در ابتدای کار، این صرافی تمام فعالیت خود ره بر بازارهای چین متمرکز کرده بود، اما با گذر زمان و در پی محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های شدید اعمال شده از سوی دولت چین بر صرافی‌های رمزارز در سال ۲۰۱۷، هیوبی نیز فعالیت خود را به حوزه جهانی گسترش داد.

بیشتر بخوانید: افزایش حجم معاملات صرافی هیوبی

این صرافی به کاربران خود امکان داده تا ۱۹۰ جفت توکن و رمزارز مختلف را که بر روی میز معاملات هوبی قرار دارند، به یکدیگر تبدیل کنند. همچنین، بیش از ۹۰ رمزارز بر روی پلتفرم هیوبی قابل معامله بوده که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بیت کوین (Bitcoin)، اتر (Ether)،لایت کوین (Litecoin)، ریپل (XRP) و غیره اشاره نمود. به رغم تمامی امکاناتی که این صرافی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد، هوبی از ارزهای بدون پشتوانه (Fiat Currency) پشتیبانی نکرده و کاربران بایستی برای انجام مراودات خود، از دیگر رمزارزهای مورد پذیرش این بستر استفاده کنند.

نگاه نزدیک

اگرچه هیوبی فعالیتی گسترده در سرتاسر جهان دارد، اما کاربرانی که در ایالات متحده ساکن هستند امکان دسترسی به این پلتفرم را ندارند و بایستی به دنبال دیگر صرافی‌ها باشند. همان طور که پیش‌تر اشاره شد، هوبی از ارزهای بدون پشتوانه پشتیبانی نکرده و شارژ حساب کاربری در این بستر تنها با استفاده از رمزارزهای مورد قبول سایت میسر است. همانند دیگر صرافی‌ها، منبع اصلی درآمد هیوبی از کارمزدهایی است که به تراکنش‌ها اعمال می‌کند؛ به طور کلی کارمزدی معادل دو درصد بهای مورد معامله از فروشنده و خریدار دریافت می‌شود.

همچنین بخوایند: معرفی صرافی بیت‌ فینکس

با این وجود، هوبی با تعریف سطوح کاربری مختلف برای مشتریان خود، بسته به سطح کاربر تخفیف‌هایی را برای وی در نظر می‌گیرد؛ شایان ذکر است که کاربران هوبی برای ارتقای سطح کاربری خود بایستی توکن هوبی (HT) تهیه کرده و هزینه مربوط به سطح مورد نظر را با استفاده از این توکن پرداخت کنند. با وجود این که تراکنش‌های واریزی برای شارژ حساب مشمول کارمزد نمی‌شوند، کارمزدی از تراکنش‌های برداشت از حساب کسر می‌شود که میزان آن بسته به رمزارز مورد برداشت متغیر است. معاملات صورت گرفته بر روی پلتفرم هیوبی دارای سقف مجاز بوده که این سقف مراودات در وب‌سایت این صرافی مشخص شده است.

امنیت هیوبی

به لحاظ امنیتی، هیوبی اقدامات و لایه‌ای حفاظتی و امنیتی متعددی را در این پلتفرم گنجانده است. هنگام ایجاد حساب کاربری، از کاربر خواسته می‌شود تا نشانی ایمیل خود را وارد کرده و آن را تأیید کند؛ بعلاوه شماره تلفن کاربر دریافت شده و مورد تصدیق قرار می‌گیرد. همچنین، این بستر برای تصدیق هویت دو عاملی از ابزار تصدیق هویت گوگل (Google Authenticator) بهره می‌برد. یکی دیگر از اسنادی که کاربر بایستی به هنگام ایجاد حساب خود به هوبی ارائه دهد، تصویر گذرنامه بود که ارائه آن برای تأیید هویت و حساب ضروری است.

همچنین بخوایند: صرافی هیوبی حمایت های ضد پولشویی (AML) خود را تقویت کرده‌است

این صرافی ادعا می‌کند که از ساختاری کاملاً غیر متمرکز برخوردار بوده و مجهز به سیستم حفاظت در برابر حملات محروم‌سازی از سرویس (DDoS) است. بالغ بر ۹۸ درصد از دارایی‌های دیجیتال موجود بر روی هوبی، در اصل بر روی کیف پول‌های سرد (Cold Wallet) که برای دسترسی نیازمند چندین امضا هستند نگهداری می‌شوند. این صرافی از سال ۲۰۱۳ تأسیس شده و به فعالیت خود ادامه داده است که این زمان را می‌توان به عنوان سابقه‌ای قابل ملاحظه در دنیای رمزارزها در نظر گرفت.

جمع‌بندی

شبکه پشتیبانی هیوبی در تمام طول هفته بصورت ۲۴ ساعته در اختیار کاربران بوده و پاسخگوی نیازهای آن‌ها است. بستر این صرافی بر روی سیستم‌های عامل ویندوز و مک و همچنین iOS و اندروید قابل دسترسی بوده و از طریق آن، کاربران به تعداد قابل ملاحظه‌ای از رمزارزها دسترسی پیدا می‌کنند. یکی از برنامه‌هایی که هیوبی در راستای توسعه خود تدارک دیده است، برنامه آموزش کاربران تازه وارد بوده که فرایند آشنایی افراد کم‌ تجربه را تسریع می‌بخشد. با وجود این که این صرافی از سال ۲۰۱۳ فعال بوده و نرخ‌های کارمزد رقابتی را برای فعالیت و خدمات خود تعیین نموده، پیش‌تر اتهاماتی در رابطه با ارائه اطلاعات نادرست در رابطه با حجم معاملات به هوبی وارد آمده است.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید