تحلیل خبرها

تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر (30 خرداد)

crypto-price-analysis
نوشته شده توسط kazem

در بازار صعودی پیشین، تقریبا هیچ نوع مشارکت سازمانی وجود نداشت. به استثنای چندین نفر از مشتاقان کریپتوکارنسی‌ها که از نوع سرمایه‌گذاران “hodlers” محسوب می‌شدند و مابقی نیز معامله‌گران تازه‌کاری بودند که قصد داشتند به سرعت ثروت کسب نمایند. برای تحلیل تکنیکال بازار با ما همراه باشید.

با این حال، معامله‌گران خرد به راحتی تحت‌تاثیر تغییرات انگیزشی قرار می‌گیرند و از این رو بازار، در هر دو مسیر صعودی و نزولی در طول بازار خرسی اضافه‌تر پیش می‌رود. گزارشی از سوی نیکولائوس پانیگیرتزوگلو مدیر عامل استراتژی بازار جهانی در چیپی مورگان چیس، به افزایش علاقه‌ی سازمان‌های نهادی به ارزهای دیجیتال  اشاره دارد.

نسبت معاملات آتی بیت کوین به حجم واقعی معاملات بیت‌کوین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهادی به این حوزه علاقه‌مند شده‌اند و ممکن است حجم این معاملات آتی، پس از راه‌اندازی پلتفرم بکت بیشتر نیز افزایش یابد.

شرکت بریتانیایی TP ICAP، در حال حاضر به مشتریان خود این امکان را می‌دهد تا در معاملات آتی بیت‌کوین که در بورس تجاری شیکاگو عرضه می‌شوند، شرکت کنند.

دانسن ترنهلم (Duncan Trenholme) رئیس بازار دارایی دیجیتال این شرکت، بر این باور است که این فن‌آوری جدید می‌تواند سایر طبقات دارایی را مختل کرده و یا تحت‌تاثیر قرار دهد و در نتیجه آنها نیز قصد دارند تا همگام با تحولات قدم بردارند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

بیت‌ کوین (BTC) در روندی صعودی قرار دارد. این ارز دیجیتال در تاریخ ۲۸ خرداد ژوئن قیمت ۹۰۵۳ دلار (که موجب نامعتبر شدن الگوی سر و شانه (H&S) در تحلیل قبلی ما شد) را شکست.

bitcoin-price

تحلیل قیمت بیت کوین

اکنون روند بیت کوین در داخل یک کانال صعودی در حال افزایش قرار دارد و شیب هر دو میانگین‌های متحرک رو به صعود است. RSI نیز نزدیک به منطقه بیش پرداخت شده قرار گرفته است. این موضوع نشان می‌دهد گاوها به طور قاطعانه حاکمیت بازار را در دست دارند.

هدف قیمتی بعدی در این روند صعودی، مقاومتی روانی بر روی قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار است. ما پیش‌بینی می‌کنیم این جفت ارز وارد اصلاحی جزئی و یا در حدود قیمت ۱۰,۰۰۰ دلار تثبیت شود.

با این حال، این افزایش قیمت در روند صعودی جالب توجه است و اگر این حرکت رو به رشد همچنان پابرجا باقی بماند، ممکن است گاوها قیمت این ارز دیجیتال را به ۱۰,۰۰۰ تا ۱۲,۰۰۰ دلار افزایش دهند.

اولین نشانه‌ی تضیعف این ارز، بسته شدن قیمت آن (چارچوب زمانی UTC) به زیر خط حمایت از کانال خواهد بود. شکست قیمت ۷۴۱۳ دلار، تغییر در روند را نشان خواهد داد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم

اتریوم (ETH) در حال حاضر در محدوده‌ی رنج قرار دارد. این ارز دیجیتال طی دو روز گذشته نزدیک به مقاومت محدوده‌ی رنج ۲۲۵ تا ۲۸۰ دلار معامله شده است. تثبیت قیمت آن نزدیک به اوج قیمتی، قوت این ارز و افزایش احتمال رخداد یک شکست را نشان خواهد داد.

شیب هر دو میانگین‌های متحرک رو به افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که مسیر دارای کمترین مقاومت صعودی است.

ethereum-price

تحلیل قیمت اتریوم

در اثر شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از ۲۸۰ دلار، قیمت اتریوم می‌تواند به ۳۲۲ دلار و بالاتر از آن به ۳۳۵ دلار افزایش یابد.

ما انتظار اندکی برداشت سود در نزدیکی این سطوح را داریم. با این حال، بر خلاف فرض ما، اگر این ارز از سطوح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روز نزول پیدا کند، می‌تواند به قیمت ۲۲۵ دلار برسد. شکست این سطح، روند را به نفع خرس‌ها تغییر خواهد داد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل

در حال حاضر ریپل (XRP) در داخل یک مثلث متقارن در حال معامله است. حرکت بعدی، یا در اثر رخداد شکست و یا کاهش از این مثلث، شروع خواهد شد. پس از عدم موفقیت در شکست مثلث، قیمت این ارز دیجیتال نزدیک به خط مقاومت مثلث افزایش یافته است.

همچنین بخوانید: منظور از اصطلاح گاو ها و خرس در بازار ارز دیجیتال چیست؟

محدوده‌ی قیمتی ۰٫۴۵ تا ۰٫۴۷۹۱۹ دلار ممکن است به عنوان یک محدوده‌ی مقامتی عمل کند. با این حال، با وجود شیب رو به رشد هر دو میانگین‌های متحرک و قرار داشتن RSI در منطقه مثبت، گاوها دارای برتری هستند.

ripple-price

تحلیل قیمت ریپل

شکست مثلث دارای هدف قیمتی ۰٫۵۷۲۵۹ دلار است، که بالاتر از آن می‌تواند قیمت ریپل را تا ۰٫۶۲۵۰ دلار افزایش دهد.

در مقابل، اگر این ارز دیجیتال از خط مقاومت مثلث کاهش یابد، می‌تواند مجددا به خط روند مثلث سقوط کند. شکست این سطح، تضیعف این ارز دیجیتال را نشان خواهد داد. در اثر شکست قیمت ۰٫۳۵۶۶۰ دلار، روند این رمزارز نزولی خواهد شد. 

معامله‌گران می‌توانند حد ضرر را برای موقعیت‌های خرید در ۰٫۳۷ دلار دنبال کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین

لایت‌کوین (LTC) در یک روند صعودی قرار دارد. اگرچه گاوها توانستند شکست بالاتر از کانال صعودی را حفظ کنند، اما در تلاش هستند تا قیمت این ارز دیجیتال را به بالاتر از مقاومت محدوده‌ی ۱۴۰،۳۴۵۰ دلار برسانند.

با این وجود، شیب هر دو میانگین‌های متحرک رو به افزایش است و RSI نزدیک به منطقه بیش پرداخت شده قرار دارد، که نشان می‌دهد گاوها دارای برتری هستند.

litecoin-price

تحلیل قیمت لایت کوین

در اثر شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از ۱۴۰٫۵ دلار، قیمت لایت کوین به سمت ۱۵۹ دلار حرکت خواهد کرد و اگر از این سطح نیز عبور کند، هدف قیمتی بعدی ۱۸۵ دلار خواهد بود.

با این حال، همانطور که قیمت رو به افزایش است، احتمال اصلاح شدید قیمتی نیز افزایش می‌یابد. بنابراین، معامله‌گران می‌توانند موقعیت‌های خرید باقی مانده را با اعمال حد ضرر، درست در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه دنبال کنند.

اگر قیمت این ارز دیجیتال میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را بشکند، می‌تواند تا محدوده‌ی حمایتی بعدی بر روی میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه کاهش یابد. در اثر کاهش قیمت به زیر خط حمایت از کانال صعودی، روند این ارز دیجیتال منفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش

بیت‌کوین کش (BCH) در روند صعودی ضعیفی قرار دارد. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بار دیگر شروع به افزایش کرده است و شیب میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه نیز رو به صعود است، که نشان می‌دهد گاوها در کوتاه‌مدت دارای برتری جزئی هستند. 

بالاتر از قیمت ۴۵۰ دلار، گاوها تلاش خواهند کرد تا رکورد قیمتی اخیر یعنی ۴۸۲ دلار را مجددا ثبت کنند و اگر از این سطح عبور کند، حرکت به سمت خط مقاومت کانال محتمل است.

bitcoin cash-price

تحلیل قیمت بیت کوین کش

از سوی دیگر، اگر این افزایش قیمت در هر یک از سطوح محدوده‌ی مقاومتی دچار تضعیف شود، قیمت بیت کوین کش ممکن است تا میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه و در زیر آن تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه اصلاح شود. سطح بحرانی در این روند نزولی قیمت ۳۶۰ دلار و در زیر آن، خط حمایت از کانال است.

اگر این محدوده شکسته شود، این جفت ارز می‌تواند تا قیمت ۲۸۰ دلار اصلاح شود.

تحلیل تکنیکال قیمت آیاس

تثبیت قیمت شدید در ارز دیجیتال آیاس موجببهبود روند صعودی شد. در تاریخ ۲۶خرداد، قیمت این از دیجیتال بالاتر از مقاومت محدوده‌ی ۶٫۸۲ دلار بسته شد و موجب فعال شدن پیشنهاد خرید عنوان شده‌ی ما در تحلیل قبلی شد.

eos-price

تحلیل قیمت آیاس

هدف بعدی در این روند صعودی، افزایش قیمت تا خط مقاومت کانال صعودی است و اگر از این سطح عبور کند، رکورد قیمتی اخیر یعنی ۸٫۶۵ دلار مجددا تکرار خواهد شد.

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج شروع به افزایش کرده است و RSI مجددا به منطقه مثبت وارد شده است. این موضوع به برتری جزئی گاوها اشاره دارد. با این حال، اگر ارز آیاس نتواند بالاتر از قیمت ۶٫۸۲ دلار باقی بماند، سیو سود در سطوح بالاتر را نشان خواهد داد.

شکست میانگین‌های متحرک و خط حمایت از کانال، نشان‌دهنده‌ی افت قیمتی عمیق‌تر تا ۴٫۴۹۳۰ دلار خواهد بود. بنابراین، معامله‌گران می‌توانند از موقعیت‌های خرید خود با اعمال حد ضرر در قیمت ۵٫۸۰ دلار محافظت کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بایننس کوین

اگرچه روند بلندمدت بایننس کوین (BNB) صعودی است، اما روند کوتاه‌مدت آن بین محدوده‌ی رنج ۲۸ تا ۳۸٫۶ دلار در نوسان است. تثبیت قیمت پس از چنین حرکت رو به رشد شدیدی، نشانه‌ای مثبت است.

binance-price

تحلیل قیمت بایننس کوین

اگر بایننس کوین مقاومت محدوده‌ی ۳۸٫۶۴ دلار را بشکند، روند صعودی ادامه پیدا خواهد کرد. هدف قیمتی بعدی در این روند صعودی ۴۶٫۱۶ دلار است. در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت این رمز ارز را به زیر محدوده‌ی حمایتی ۲۸ دلار کاهش دهند، احتمال اصلاحی عمیق‌تر وجود دارد.

بنابراین، معامله‌گران می‌توانند حد ضرر را برای موقعیت خرید در قیمت ۲۸ دلار حفظ کنند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی

گاوها در تلاش هستند تا موجب از سر گرفته شدن روند صعودی در بیت‌کوین ای وی شوند. اگر قیمت این ارز دیجیتال، مقاومت محدوده‌ی ۲۳۷٫۳۹۰ دلار را بشکند، احتمال تکرار رکورد قیمتی اخیر در ۲۵۴ دلار وجود دارد.

شیب هر دو میانگین‌های متحرک در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که گاوها حاکمیت بازار را در دست دارند.

bitcoin sv-price

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی

شکست قیمت ۲۵۴ دلار، دارای هدف قیمتی ۳۰۷٫۷۸۹ دلار و بالاتر از آن تا ۳۴۰٫۲۴۸ دلار است. بر خلاف فرض ما، اگر گاوها نتوانند قیمت ۲۵۴ دلار را بشکنند، قیمت بیت کوین اس وی ممکن است برای چند روز در محدوده‌ی رنج باقی بماند. در اثر شکست سطح ۳۸٫۲% فیبوناچی اصلاحی مربوط به افزایش قیمت اخیر، روند این جفت ارز منفی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت استلار

استلار (XLM) بالاتر از مقاومت محدوده‌ی ۰٫۱۱۵۰۷۸۵۳ دلار باقی مانده است. با این حال، در تلاش است تا به بالاتر از خط نزولی مثلث نزولی بازگردد. شیب میانگین‌های متحرک مسطح است و RSI درست در بالای ۵۰ قرار دارد، که بیانگر تعادل میان گاوها و خرس‌هاست.

stellar-price

تحلیل قمیت استلار

اگر گاوها قیمت این ارز دیجیتال را به بالاتر از خط روند نزولی مثلث ببرند، قیمت استلار می‌تواند تا مقاومت محدوده‌ی ۰٫۱۴۸۶۱۷۶۰ دلار افزایش یابد. شکست این محدوده‌ی مقاومتی، الگوی معکوس H&S را که دارای هدف قیمتی ۰٫۲۲۴۶۶۷۷۳ دلار است، تکمیل خواهد کرد.

همچنین بخوانید: با نقشه راه استلار (Stellar) درسال 2019

معامله‌گران می‌توانند پیش از شروع موقعیت‌های خرید، صبر کنند تا قیمت این کریپتوکارنسی بالاتر از ۰٫۱۴۸۶۱۷۶۰ دلار بسته شود. حد ضرر را برای معامله می‌توان در قیمت ۰٫۱۱۲۰ دلار حفظ کرد.

اگر قیمت این ارز دیجیتال از محدوده‌ی مقاومت کاهش یابد و به زیر محدوده‌ی حمایتی در ۰٫۱۱۵۰۷۸۵۳ افت کند، دیدگاه صعودی ما باطل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت کاردانو

کاردانو (ADA) طی سه روز گذشته الگوی کندل استیک دوجی را شکل داده است، که نشان‌دهنده‌ی تردید میان گاوها و خرس‌هاست. قیمت این ارز دیجیتال بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قیمت ۰٫۱۰ دلار در نوسان است. شیب هر دو میانگین‌های متحرک بار دیگر شروع به افزایش کار کرده و RSI درست در بالای ۵۰ قرار دارد. این نشان می‌دهد که گاوها دارای اندکی برتری هستند.

ada-price

تحلیل قیمت کاردانو

اگر گاوها قیمت این ارز دیجیتال را به بالاتر از ۱۰ دلار افزایش دهند، الگوی کف گرد تکمیل خواهد شد و می‌تواند قیمت کاردانو را به هدف خود یعنی ۰٫۲۲۴۶۶۷۷۳ دلار برساند. از این رو ما همچنان پیشنهادات خرید عنوان شده در تحلیل قبلی خود را مدعی هستیم.

همچنین بخوانید: ۹ اشتباه رایج تریدرهای تازه کار

بر خلاف انتظار ما، اگر این جفت ارز به زیر میانگین‌های متحرک کاهش یابد، روند آن منفی خواهد شد و می‌تواند به قیمت ۰٫۰۵۷۸۹۸ دلار برسد.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید