خبرها

افزایش قابل چشمگیر میزان فعالیت سازمان‌ها در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال

افزایش قابل چشمگیر میزان فعالیت سازمان‌ها در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال
نوشته شده توسط ali ahmadi

طبق گزارشاتی که روز ۲۵ام ژوئن منتشر شده است، افزایش قیمت ارز دیجیتال بیت‌کوین طی چند ماه اخیر احتمالا به میزان قابل ملاحظه‌ای به فعالیت‌های سازمانی سال گذشته مرتبط باشد. داده‌های بدست آمده از کمپانی ارائه‌دهنده‌ی وام‌های ارز دیجیتالی Genesis Capital حاکی از آن است که در حال حاضر شاهد افزایش قابل توجه‌ی فعالیت سازمانی و نهادی در صنعت ارزهای دیجیتال هستیم، تا جایی که میزان فعالیت‌های سازمانی نسبت به دوازده‌ ماه گذشته دو تا سه برابر بیشتر شده است.

افزایش قابل چشمگیر میزان فعالیت سازمان‌ها در زمینه‌ی ارزهای دیجیتال

در کنار این جهش که به واسطه‌ی افزایش فعالیت موسسات و نهاد‌ها شکل گرفته است، در گزارشات فوق‌الذکر گفته شده که گرچه بخش اعظم عملکرد قوی بیت‌کوین در بازار به احساسات ناشی از اعلامیه‌ی مرتبط با ارز دیجیتال بومی کمپانی فیس‌بوک با نام Libra مرتبط است، اما می‌توان گفت که بیت‌کوین در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۴۰ درصد افزایش ارزش را شاهد بوده است.

علاوه بر این‌ها، افزایش تنش‌های ژئوپولتیک و فرا منطقه‌ای(هم جنگ تجاری بین آمریکا و چین و یا هم تنش‌های بین ایران و آمریکا) نیز از جمله عواملی هستند که موجب افزایش علاقه‌ی مردم به ارزهای مستقلی همچون بیت‌کوین می‌شود.

در حالیکه محبوبیت بیت‌کوین تا به امروز به عنوان یک ابزار مرتبط با حدس و گمان و یا محل ذخیره‌سازی ارزش باعث شده تا مردم آن را با طلا مقایسه کنند، اما در گزارشات فوق آمده است که یک کارمند ارشد فعال در زمینه‌ی مدیریت دارایی، ادعا نموده که یک رابطه بین این دو دارایی ظاهرا رقیب وجود دارد:

این مورد کمتر در رابطه با افراد مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال صدق می‌کند و بیشتر به سرمایه‌گذاران مربوط است که سعی دارند تا بخش‌های کوچکی از مجموع ثروت خود را به دارایی‌های دیگر تبدیل کنند.

قیمت بیت‌کوین حتی می‌تواند بیشتر از این شود

همانطور که بازار همچنان شاهد علائم سبز رنگ است و بیت‌کوین توانسته روز گذشته با افزایش ۱۲ درصدی به ارزش ۱۲۵۰۰ دلار برسد، گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد کمیته‌ی خدمات مالی داخلی ایالات متحده قرار است به عنوان یک رویداد کلیدی برای کسانی که روند توسعه‌ی Libra را در فضای ارزهای دیجیتال دنبال می‌کنند، در روز ۱۷ام جولای یک جلسه برگزار کند.

به گزارش کوینیت، ارز دیجیتال بیت‌کوین طی روز‌های گذشته توانست برای اولین بار پس از آوریل ۲۰۱۷، دوباره بیش از ۶۰ درصد سهم بازار را از آن خود کند.

این درحالیست که آقای تریس مایر(Trace Mayer) میزبان پادکست دانش بیت‌کوین با اشاره به افزایش استاندارد‌های فنی قیمت که نشان دهنده‌ی جدایی قیمت فعلی توسط شاخص میانگین حرکت ۲۰۰ روزه است، ادعا نموده که ادامه‌ی مسیر فعلی این ارز دیجیتال باعث می‌شود که در پایان سال جاری به قیمت ۲۱ هزار دلار برسد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید