اتریوم خبرها

بیش از 1 میلیون تراکنش روزانه در شبکه اتریوم ثبت شد !

Ethereum Crosses One Million Transactions
نوشته شده توسط kazem

تراکنش های روزانه اتریوم (ETH) که در شبکه معاملات اتریوم ثبت می شود، از مرز یک میلیون گذشت. این آمار که برای هفت تیر 9 ثبت شده است از ماه می سال 2018 بی سابقه بوده است.

ethereum-transactions-top-one-milion

رکورد جدید شبکه اتریوم

در حالی که نمودار رشد آدرس‌های منحصر به فرد اتریوم نشان دهنده تعداد کل کیف پول‌های موجود بوده، شاخص دیگری وجود دارد که نشان دهنده تعداد آدرس های فعال این شبکه است که در آن تعداد آدرس‌هایی دارای تراکنش در روز، نشان داده می‌شود. بر اساس داده ها در تاریخ 2 ژوئن حدود  یک میلیون و چهار هزار و صد و هفتاد تراکنش تایید شده بر روی بلاک چین اتریوم ثبت شده است.

همچنین بخوانید: 7 ویژگی اتریوم در سال 2019

پیش از این، آخرین باری که بیش از یک میلیون تراکنش بر روی این بلاک چین ثبت شده بود، در ماه می 2018 بوده است. با این حال سطح فعلی هنوز هم به مراتب پایین تر از1349890تراکنش ثبت شده در 4 ژانویه 2018 است. این بازیابی مهم در خصوص تعداد تراکنش ها در حالی که کارمزد تراکنش حدود ۵ سنت می‌باشد شاهد رشد 150 هزار عددی است.

همچنین داده‌های سایت اتراسکن (Etherscan)نشان می دهد که تعداد آدرس‌های منحصر به فرد کیف پول اتریوم، از مرز 50 میلیون گذشت است.

ethereum-ardderss

ارزش تراکنش های انجام شده بر روی بلاک چین در هر ماه تا ارزش ماه دسامبر سال 2018 میرسد. در ماه دسامبر 2018 این میزان به 115 میلیون رسید و این یک رکورد محسوب می شود. که پس از DAO هک در سال 2016 قرار گرفت.

همانطور که گزارش های ارائه شده توسط شرکت دیار بیان می کنند، حجم اتریوم در برنامه های غیر متمرکز (DApps) در ماه آوریل به رتبه بالای 776000 تراکنش اتریوم رسید. در پایان ماه آوریل شرکت صنعتی دیار، نیز اشاره کرد که معاملات انجام شده بر روی شبکه بیت کوین در اوایل ماه جاری از اوایل سال 2017 افزایش یافته است.

همچنین بخوانید: افزایش قابل چشمگیر میزان فعالیت سازمان ها در ارز دیجیتال

در این میان جستجوی گوگل نیز به اوج خود رسیده است به طوری که نموار گوگل ترند امروز بالاترین میزان جستجو در سال جاری را ثبت کرده است. از لحاظ مقدار ارزش انتقال داده شده، شرایط کنونی می‌تواند در نوع خود بهترین باشد به طوری که حجم معاملات از صد میلیون دلار در فوریه به 1.25 میلیارد دلار رسیده است.

DApp چیست؟

DApp مخفف برنامه غیر متمرکز (decentralized application) است. در بلاک چین حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده غیرممکن است و هیچ‌ کس قادر به کنترل آن نیست به جز اکثریت کاربران متصل شده به آن. به برنامه‌ هایی که روی بلاک چین ساخته می‌شوند برنامه غیرمتمرکز یا دی‌‌اپ می‌ گویند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید