خبرها

بایننس پلت‌فرم جدیدی برای قرارداد‌های بعدی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی خواهد کرد

بایننس پلت‌فرم برای قرارداد‌های بعدی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی خواهد کرد
نوشته شده توسط ali ahmadi

به نظر می‌رسد که صرافی ارزهای دیجیتال بایننس قصد راه‌اندازی یک پلت‌فرم مبادلات آتی را دارد. این پلت‌فرم در کنار خدمات مبادله‌ی ارز دیجیتال به ارز دیجیتال این صرافی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

بایننس در روز سه‌شنبه و طی گردهمایی Asia Blockchain اعلام نمود که هم اکنون مراحل طراحی رابط کاربری برای این پلت‌فرم که قرار است هم قرارداد‌های بلند مدت و هم قرارداد‌های کوتاه مدت برای دارایی‌های دیجیتال عرضه کند، به پایان رسیده است.

 

آقای چانگ‌پنگ ژائو(Changpeng Zhao) بنیان‌گذار و مدیرعامل بایننس هنگام سخنرانی در این گرد‌همایی توضیح داد که پلت‌فرم مذکور در ابتدا تنها از محصولات آتی مبتنی بر مبادله‌ی بیت‌کوین بر حسب دلار(BTC/USD) پشتیبانی کرده و اهرمی تا ۲۰ برابر قیمت را ارائه خواهد کرد. با این حال، گفته شده که این صرافی در آینده از جفت‌های مبادلاتی بیشتر به همراه اهرم‌های بالاتری رونمایی خواهد کرد.

بایننس پلت‌فرم برای قرارداد‌های بعدی ارزهای دیجیتال راه‌اندازی خواهد کرد

آقای ژائو طی سخنرانی‌های خود اظهار داشت:

بایننس در آینده‌ای نزدیک پلت‌فرم مبادلات آتی راه‌اندازی خواهد کرد. هیچ تاریخ دقیقی برای این مورد اعلام نمی‌کنم. نسخه‌ی شبیه‌ساز آزمایشی طی چند هفته‌ی آینده عرضه خواهد شد.

وی در ادامه‌ی سخنرانی خودش چند تصویر از این پلت‌فرم مبادلات آتی به شرکت‌کنندگان حاضر در گردهمایی نشان داد و به آن‌ها اطمینان داد که این سیستم به درستی کار می‌کند.

او در ادامه توضیح داد:

این تصاویر در واقع تصاویر واقعی از سیستم در حال کار هستند، بنابراین پلت‌فرم قرارداد‌های آتی بایننس به زودی راه‌اندازی می‌شود.

گرچه آقای ژائو در رابطه با زمان راه‌اندازی این پلت‌فرم جدید هیچ اطلاعاتی در اختیار کاربران نگذاشته است، اما گزارشات حاکی از آن است که احتمالا شبکه‌ی آزمایشی یا TestNet این پلت‌فرم حدود دو هفته‌ی دیگر راه‌اندازی خواهد شد.

تبدیل شدن به غول صنعت ارزهای دیجیتال

براساس داده‌های بدست آمده از پلت‌فرم Coinmarketcap به راحتی می‌توان گفت که صرافی ارز دیجیتالی بایننس از لحاظ میزان حجم مبادله یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های فعال در صنعت ارز دیجیتالی است، زیرا این صرافی تنها طی ۲۴ ساعت گذشته معادل بیش از ۲/۷ میلیون دلار مبادله‌ی ارزهای دیجیتال پردازش کرده است. بازار نقطه‌ای این صرافی هم بیش از ۵۰۷ جفت مبادلاتی در اختیار تجار و مبادله‌گران صنعت ارزدیجیتالیقرار داده که در نوع خودش بی‌نظیر است.

علاوه بر موارد گفته شده، این صرافی قرار است تا برای دارایی‌های ارزهای دیجیتال یک پلت‌فرم مبادلات حاشیه‌ای یا مارجین راه‌اندازی کند. گفته شده که این پلت‌فرم قبل از پلت‌فرم مبادلات آتی بایننس راه‌اندازی خواهد شد.

در ماه می، صرافی بایننس دچار حملات هک شد و بیش از ۷ هزار واحد بیت‌کوین که در آن زمان چیزی بالغ بر ۴۰ میلیون دلار ارزش داشت را از دست داد. با این حال، صرافی مذکور سریعا اقدام به جبران خسارت قربانیان این حادثه و همچنین رفع مشکلات امنیتی کرد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید