خبرها

کاربران رسانه‌های اجتماعی ساکن آمریکا تمایلی به استفاده از ارز دیجیتال Libra ندارند

کاربران رسانه‌های اجتماعی ساکن آمریکا تمایلی به استفاده از ارز دیجیتال Libra ندارند
نوشته شده توسط ali ahmadi

طبق آخرین تحقیقات شرکت خدمات مالی Jefferies بعید به نظر می‌رسد که کاربران رسانه‌های اجتماعی ایالات متحده تمایلی به استفاده از ارز دیجیتال شرکت فیس‌بوک با نام Libra داشته باشند. گفته شده که در این نظرسنجی بیش از ۶۰۰ نفر شرکت کرده‌اند و چهار نفر از هر پنج نفر اعلام کرده‌اند که بعید به نظر می‌رسد که اقدام به خرید این ارز دیجیتال کنند.

به رغم این واقعیت که شرکت فیس‌بوک هیچگونه دسترسی به اطلاعات مربوط به تراکنش مصرف‌کنندگان ندارد، بیش از ۴۵ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به عنوان بزرگ‌ترین نگرانی خود در رابطه با ارز دیجیتال Libra، به عدم اعتماد به این غول رسانه‌های اجتمای اشاره کرده‌اند. حدود ۴۰ درصد نیز اعلام کردند که در حال حاضر یک کیف‌پول پرداخت موبایلی در اختیار دارند و هیچ دلیلی برای استفاده از کیف‌پول Libra ندارند.

کاربران رسانه‌های اجتماعی ساکن آمریکا تمایلی به استفاده از ارز دیجیتال Libra ندارند

لیبرا و پذیرش عمومی

با این حال، در این گزارشات آمده است که Libra برای رسیدن به موفقیت نیاز دارد تا به صورت گسترده‌ای مورد پذیرش عموم قرار بگیرد. در بخش‌هایی از این گزارش آمده است که:

به طور موثر، بدون تاثیرگذاری قابل توجه و اساسی شبکه‌، ما انتظار نداریم که Libra بتواند جایگزین فرم‌های موجود پرداخت‌های بدون پول نقد یا cashless payments شود؛ حداقل نه در کوتاه مدت.

تنها ۱۲ درصد از افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که علاقه‌مند به استفاده از لیبرا برای پرداخت هزینه‌ی کالاها و خدمات هستند، حدود ۱۴ درصد اعلام کرده‌اند که از این ارز دیجیتال برای ارسال پول به دوستان یا خانواده استفاده خواهند کرد و نهایتا ۱۵ درصد نیز ترکیبی از این دو مورد را اعلام نموده‌اند.

با این حال، گزارشات مذکور نشان می‌دهد که تغییر رفتار و دیدگاه خرید مصرف‌کنندگان یک شبه رخ نخواهد داد. در داده‌های بدست آمده از گزارشات PYMNTS گفته شده که تنها بخش کوچکی از کاربران تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌عامل اندروید(۶ درصد) و مصرف‌کنندگان آیفون(۱۲/۵ درصد) ساکن ایالات متحده از نرم‌افزار‌های پرداخت موبایلی Apple Pay و Android Pay استفاده کرده‌اند. کمپانی Jefferies در ادامه پیشنهاد کرده که برای کمک به افزایش میزان استفاده و گسترش اینگونه پلت‌فرم‌ها به «ایجاد انگیزه» نیاز است.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید