خبرها

افزایش شدید قیمت دوج کوین بعد از انتشار خبر لیست شدن در صرافی بایننس

binance-to-list-dogecoin
نوشته شده توسط kazem

دیروز صبح، صرافی بایننس در بلاگ خودش اعلام کرد که قصد دارد ارز رمزنگاری دوج کوین (DogeCoin) و مبادلات آن را در روز جاری و در ساعت 12 به وقت جهانی( ساعت 16:30 به وقت ایران) به لیست خود اضافه کند. در نتیجه این خبر این کوین که برای یک شوخی ایجاد شده بود، با جهشی بیش از 33 درصدی در حال حاضر با قیمت حدود 0.0043 دلار در حال مبادله است.

دوج کوین توسط مدیر عامل بایننس (CZ) مورد تایید قرار گرفت

در طی 24 ساعت گذشته، حجم مبادلات دوج کوین افزایش شدیدی پیدا کرده است. بر اساس گزارش کوین‌دسک، این صرافی امکان مبادله دوج کوین با جفت ارزهای بایننس کوین (BNB) و بیت کوین (BTC)، تتر (USDT)، پاکسوس استاندارد توکن (PAX) و یو‌اس­‌دی‌سی کوین (USDC) را فراهم خواهد کرد.

چانگ پنگ ژائو مدیر عامل بایننس هم با کمی طنز در پست توئیتری خود به لیست شدن دوج کوین به عنوان یک استثناء اشاره کرد:

این مورد از آنجا که یک پیشرفت تکنولوژی جدید نیست (من حدس می­زنم این پروژه اصلا هیچ وقت با هدف ارائه تکنولوژی ایجاد نشده و به دنبال آن نبوده است) یک استثناء است. جامعه کاربران آن گسترده است و یک مدیر ارشد اجرایی سابق مشهور (ایلان ماسک) به آن کمک می‌کند.

ذوق زده شدن جامعه کریپتو

در رشته کامنت‌هایی، جامعه پاسخ هایی سرشار از هیجان و احترام به ژائو پست کردند، برخی می‌گفتند که یک صرافی غیر متمرکز کریپتو نمی‌تواند از لیست کردن دوج به مدت طولانی اجتناب کند. این هایپ عظیم باعث شد، دوج کوین نزدیک به 30 درصد افزایش قیمت پیدا کند، اما کماکان در جمع 20 ارز دیجیتال برتر بازار به لحاظ مارکت کپ نیست.(با داشتن حجم سرمایه 477 میلیون دلاری در رتبه 27 در بین تمام ارزهای دیجیتال قرار دارد)

علاقه بوترین، مکافی و ماسک به دوج کوین

doge

doge-coin

اخیرا ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) و جان مکافی (John Mcafee) دو نام بزرگ در صنعت کریپتو تصدیق  کردند که دوج کوین باز حرفه‌ای هستند. علاوه بر این قبلا ایلان ماسک (Elon Musk) رئیس شرکت تسلا هم در تاریخ یکم آوریل، توسط موسس دوج به عنوان مدیر ارشد اجرایی (CEO) این پروژه انتخاب شد.

در نگاه اول هنوز مشخص نیست که چرا بایننس تصمیم به لیست کردن دوج گرفت، اما قطعا علاقه وصف نشدنی جامعه به این کوین جوک مانند، بی تاثیر نبوده است.


u.today

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید