بیت کوین خبرها

تمام شاخص‌های شبکه بیت کوین در بالاترین میزان تاریخ این ارز دیجیتال قرار دارد

نوشته شده توسط ali ahmadi

با نزدیک شدن به فرآیند هاوینگ و باتوجه به قرار گرفتن مولفه‎های اساسی و شاخص‌های شبکه بیت کوین در حدنصابی که طی دوران این ارز دیجیتال بی‎سابقه بوده است، به‎نظر میرسد بیت کوین خود را برای جهشی بزرگ مهیا میکند.

شاخص‎های شبکه در اوج

داده‎ها گویای این مطلب است که شاخص‌های هشریت، سختی، سایز بلاک شبکه بیت کوین حدنصاب جدیدی را به ثبت رسانده‎اند.

در زمان نگارش این مقاله میزان هشریت شبکه شبکه ۷۴.۵ میلیوم تراهش بر ثانیه است. این رقم نشان دهنده افزایش تقریباً ۱۴۰ دردصدی میزان استفاده از قدرت محاسبات برای محافظت از شبکه است که این رشد از اواخر ۲۰۱۸ یعنی زمان افت قیمت شدید تا امروز حاصل شده است.

تمام شاخص‌های شبکه بیت کوین در بالاترین میزان تاریخ این ارز دیجیتال قرار دارد

در آن زمان ترس از نابودی استخراج فراگیر شده بود، چراکه بسیاری از نودها به‌دلیل کاهش سود استخراج از شبکه خارج شده بودند و این خود منجر به افت ۸۰ درصدی قیمت شد. اکنون شش ماه از آن زمان میگذرد و وضعیت شبکه ۱۸۰ درجه تغییر داشته است.

این بهبود گسترده شاخص‎های اساسی شبکه از هجوم سرمایه‎گذاری‎ها به فضای استخراج ناشی میشود. روزهای آغازین این ماه شرکت آلمانی Northern Bitcoin که در حوزه استخراج کریپتو فعال است، اعلام کرد که ۵۰۰۰ دستگاه استخراج از شرکت‌های کنعان و بیت‌‌مین خریداری خواهد کرد.

بالاترین قیمت بیت کوین پیش از هاوینگ چه مقداری است؟

حدس و گمان‌های زیادی درخصوص حدنصاب‌های جدید قیمت حتی پیش از هاوینگ نیز وجود دارد. درحال حاضر قیمت در محدوده ۱۱۰۰۰ دلار تثبیت شده است که رشدی ۱۲۰درصدی از ابتدای سال جاری را نشان میدهد.

تریدر کریگ کاب از وبسایت Tradercobb.com پیش‌بینی کرد که حدنصاب جدید ۲۷۰۰۰ دلار است. البته او خاطرنشان کرد که ممکن است قیمت پیش از رسیدن به محدوده ۲۰ هزار دلار افتی تا زیر ۹۰۰۰ دلار داشته باشد.

برترین ارز دیجیتال جهان افتی ۲۰ تا ۳۰ درصدی را در سال جاری تجربه کرده است. اما به اعتقاد کاب هر کاهش قیمت در مجموع منجر به بازگشت قیمت بیت کوین به روند اصلی خواهد شد.

تحلیل‎های قیمت برای بعد از هاوینگ ۲۰۲۰ قیمت را ۵۵ هزار دلار عنوان میکنند. اگر رشدی تقریباً ۱۰ برابری همانطور که در سال ۲۰۱۶ پس از هاوینگ رخ داد، در سال‎جاری نیز بوقوع بپیوندد، تنها تا پایان سال ۲۰۲۱ حتی میتواند ارزش بیت کوین را بالاتر از ۵۰۰ هزار دلار قرار دهد!! اما تمام این‎ها مک‎آفی را از جریمه شرطی که بر سر رسیدن قیمت به ۱ میلیون دلار بسته است، معاف نمیکند!

منبع: bitcoinist

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید