خبرها

معاملات مارجین صرافی بایننس راه‌اندازی شد

binanc-platform-margin-trading
نوشته شده توسط kazem

بایننس یکی از بهترین صرافی های رمزارز دنیا، پلتفرم مارجین تریدینگ خود را راه اندازی کرد. این خبر در طی یک نوشته در وبلاگ رسمی این صرافی دو روز پیش منتشر شد. در یک پست بلاگ به جزئیات این محصول جدید اشاره شده است وگفته شده  که این محصول جدید، در راستای تلاش بایننس برای کمک به جلو راندن این صنعت و آزادی پول است.

پلتفرم مارجین تریدینگ

چانگ پنگ ژائو مدیر عامل اجرایی بایننس حدودا دو ماه پیش از برنامه های این صرافی برای گسترش امکانات ترید کردن برای استفاده از پتانسیل های این فضا خبر داد. او این خبر را درست زمانی منتشر کرد که بایننس از هک حدود 41 میلیون دلاری رنج می برد.

در بیانیه دو روز پیش، بایننس اشاره می کند که مارجین تریدینگ به دارندگان اکانت امکان استفاده از موجودی در دسترس برای وثیقه گذاشتن برای شرکت در موقعیت های کوتاه و طولانی مدت را می دهد و می توانند از این طریق سود بسیار بیشتری نسبت به ترید کردن عادی بدست بیاورند.

همچنین بخوانید: آموزش گام به گام خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی بایننس

در واقع توضیح کوتاه درباره مارجین تریدینگ این است که این نوع معاملات به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد که موضع گیری‌های (Positioning) خود در معاملاتشان را با یک اهرم (Leverage) چند برابر کنند، به این معنی که آن‌ها می‌توانند با قرض گرفتن دارایی از صرافی، میزان ریسک و پتانسیل سودشان را افزایش دهند. در مورد بایننس، کاربران حداکثر می‌توانند از اهرم ۱ به ۳ استفاده کنند، یعنی اینکه اگر مثلا یک کاربر یک بیت کوین دارد، می تواند وارد معامله ای شود که اگر ۳ بیت کوین داشت، می‌توانست.

ریسک های موجود

برای استفاده از این سرویس جدید، که در حال حاضر فقط برای جفت ارزهای بیت‌کوین، اتریوم، بایننس کوین، ترون و ریپل امکان‌پذیر است، کاربران باید دارایی های خود را از کیف پول اصلی خود در بایننس، به کیف پول جدید مارجین در بایننس منتقل نمایند.

یی هی یکی از بنیانگذاران بایننس که در این مورد تاکید داشتند، گفتند:

از آنجائیکه پلتفرم های معاملات مارجین هم خطرات و هم منافع بیشتری را در بر خواهد داشت، ما اطمینان داریم که توسعه آن با استفاده از دانش بیشتر در مدیریت ریسک، به کسب سود بیشتری کمک خواهد کرد.

یی هی در بیانیه اش ادعا کرد که معاملات مارجین یکی از پر تقاضا ترین خدمات در صرافی ما بوده است.

همچنین بخوانید: اعمال محدودیت برای فعالیت کاربران آمریکایی در صرافی بایننس

از نظر یکپارچگی و ظاهر، پشتیبانی از مارجین تریدینگ در همان پلتفرم قبلی بایننس گنجانده شده است و پلتفرمی جداگانه نخواهد بود؛ در واقع این قابلیت به عنوان یک قابلیت در نسخه جدید پلتفرم اصلی بایننس آمده است.

این صرافی در این خصوص یک کیف پول به نام مارجین والت(Margin Wallet) راه اندازی کرده است که در آن سرمایه ها بدون کارمزد، قادر به انتقال به کیف پول اصلی بایننس هستند. اطلاعات کامل در مورد انتخاب نوع وثیقه، دارایی های مشمول وثیقه و جفت ارزهای مبادلاتی که منتشر شده اند،برای6عدد از ارزهای رمزنگاری من جمله بیت کوین،اتریوم،ریپل،بایننس کوین، ترون و تدر توسعه داده شده است.

در ماه فوریه امسال، صرافی رمزارز مستقر در مالتا به نام اوکی اکس چهار زوج مارجین ترید جدید به پلتفرم خود که تا لوریج 100x را پشتیبانی می کند، اضافه کرد. سایر صرافی های بزرگ دیگر از جمله کراکن، جی دکس و بیت مکس نیز در حال حاضر امکان مارجین تریدینگ را دارا هستند.


بایننس

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید