مقالات

بایننس کوین چیست؟

Binance
نوشته شده توسط kazem

بایننس کوین (به انگلیسی: Binance Coin؛ نماد: BNB) یک ارز رمزنگاری‌شده در پلتفرم بایننس است. خود کلمه‌ی بایننس از ترکیب دو کلمه binary به معنی جفت یا دوتایی و finance به معنی مالی است. همانطور که از معنی کلمه نیز پیداست این ارز فقط برای تبادل ارزهای رمزنگاری‌شده با هم طراحی شده و امکان مبادله آن با ارزهای رایج وجود ندارد. این پلتفرم بعد از وارد شدن به بازار پیشرفت چشمگیر و سریعی داشت و چینی‌ها را می‌توان از بزرگان این بازار به شمار آورد. در حال حاضر مارکت کپ آن بین ۲۱۸-۱۸۰ میلیون دلار است و روزانه میانگین ۳۵-۱۸ میلیون دلار مبادله می‌شود. این صرافی یکی از مورد اعتمادترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال است؛ بطوریکه در بعضی موارد اضافه شدن یک ارز دیجیتال به این صرافی منجر به رشد موقتی ۸۰ درصدی ارزش آن شده است. این کوین در حال حاضر در جدول وب سایت کوین مارکت کپ جایگاه شش را دارد.

بایننس کوین

در نهایت قرار است ۲۰۰ میلیون بایننس تولید شود. (تعداد توکن‌های در گردش BNB حدود ۱۳۰,۷۹۹,۳۱۵ عدد است که حجم کل بازار آن زمان نگارش مقاله ۱,۰۴۲,۸۰۶,۶۷۶ دلار می‌باشد. )بایننس کوین یک توکن ERC ۲۰ در شبکه اتریوم بوده و نحوه‌ی توزیع آن به این صورت است که ۵۰ درصد از عرضه در ICO، میزان ۴۰ درصد برای تیم بایننس و ۱۰ درصد نیز به سرمایه گذاران Angel (سرمایه گذارانی هستند که مقدار زیادی از بایننس را یکجا خریداری کردند) اختصاص پیدا می‌کند. 

از این ارز می‌توان برای پرداخت هزینه کارمزد تراکنش‌ها (شامل هر تراکنشی مانند مبادله ارزها، ترید کردن و …) استفاده کرد. اگر تراکنش‌های خود را به جای بیت کوین با بایننس کوین انجام دهید، از امتیاز تخفیف برخوردار خواهید بود. در سال اول استفاده، تخفیف ۵۰٪ در تمام کارمزدها، در سال دوم تخفیف ۲۵٪، در سال سوم تخفیف ۱۲.۵٪ و در سال چهارم تخفیف ۶.۷۵٪ وجود دارد و از سال پنجم به بعد هیچ تخفیفی وجود ندارد. این ساختار به عنوان یک انگیزه برای کاربران برای خرید BNB و انجام معاملات در بورس آن استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید: معرفی صرافی بیت‌ فینکس

اگر در حال برنامه‌ریزی در مورد خرید یا فروش با حجم بالا در صرافی بایننس هستید، به نفع شما خواهد بود که ابتدا مقداری BNB خریداری کنید. این موضوع برای شما دو مزیت خواهد داشت: هزینه‌ کارمزد معاملات شما با BNB پرداخت می‌شود، نه با کوینی که شما برای فروش قرار می‌دهید. دوم اینکه شما تنها نصف کارمزد معاملات را پرداخت می‌کنید! شما همچنین می توانید BNB ای را که استفاده نمی‌کنید به فروش برسانید، بنابراین تقریبا هیچ دلیلی وجود ندارد که مقداری از آنها را خریداری نکنید. فقط کافی است محاسبه کنید چه مقدار BNB برای پوشش معاملات خود لازم دارید.

به علاوه، بایننس طبق برنامه‌ای اعلام کرد که در ۳ ماه اول سال ۲۰۱۸ مقدار ۱۰۰ میلیون BNB خریداری خواهد کرد تا آنها را از چرخه معاملات خارج کند و ارزش توکن‌های باقی مانده بالاتر رود. چرا که ارز بایننس کوین در عمل یک توکن غیر قابل استخراج است توکن های غیر قابل استخراج در ابتدا توسط خالق آن توکن استخراج شده اند و سپس به عموم عرضه می شوند. این موضوع در آینده به نفع سرمایه گذاران خواهد بود و از طرفی آنها می‌توانند از BNB خود به عنوان سوخت (هزینه های معاملاتی) استفاده کنند. کارمزد هر تراکنش در بایننس ۰.۱٪ مبلغ کل تراکنش است.

مزایای استفاده از بایننس کوین

  • می توانید برای پرداخت کارمزد معاملات خود در صرافی بایننس از آن استفاده کنید.
  • شرکت در فروش توکن هایی که توسط پلتفرم Launchpad بایننس برگزار می شود.
  • پرداخت سایر هزینه ها پس از افزایش میزان پذیرش این کوین توسط فروشندگان
  • استفاده از این کوین در صرافی نامتمرکز بایننس Binance DEX
  • با استفاده از این کوین برای پرداخت کارمزد، تخفیف دریافت می کنید.

پلتفرم بایننس (Binance)

همانطور که گفته شد از بایننس می‌توان برای مبادله‌ی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و … ( حدود ۵۰ ارز دیجیتال) استفاده کرد. به دلیل اینکه تیم طراحی بایننس از کشور چین هستند، بسیاری از این ارزها در آسیا تجارت می‌شوند. این پلتفرم طرحی به اسم Community Coin per month را ارائه داده که در آن کاربران می‌توانند به صورت رای‌گیری ماهانه یک ارز را انتخاب کنند که در آن ماه تراکنش‌ها با این ارز بدون کارمزد صورت گیرد. نکته‌ی دیگری که در محبوبیت و رشد صرافی بایننس تأثیرگذار بوده، تعداد زبان‌هایی است که این سایت از آنها پشتیبانی می‌کند. کاربران می‌توانند این پلتفرم را با 14 زبان مختلف ببینند.

چگونه می‌توان BNB خریداری کرد؟

شما می‌توانید به طور مستقیم (با ارزهای سنتی) از صرافی آنلاین بایننس خرید خود را انجام دهید و یا از صرافی‌های بومی خود مقداری بیتکوین خریده و آن را با BNB مبادله کنید.

کجا می‌توان آن را ذخیره کرد؟

بایننس اخیرا به یک اپلیکیشن کیف پول تلفن همراه به نام تراست والت (Trust Wallet) دست پیدا کرده که این اپلیکشین دارای یک واسطه پاک، امنیت بیشتر و اتصالات مناسب به اپلیکیشن‌‌های غیر متمرکز است. نیازی به گفتن نیست که کیف پولی که مورد اعتماد صدها هزار عضو جامعه رمزنگاری باشد، SAFU، همان اپلیکیشین منتخب ما برای نگهداری وجوه است.

اما البته همچنان که ما به ترویج و ارتقاء آزادی پولی می‌‌پردازیم، آزادی مردم برای انتخاب کیف پول مورد نظر برای رمزنگاریشان را نیز تشخیص می‌‌دهیم. به لطف یک انجمن کاربر فعال برای کریپتوکارنسی‌‌هایمان، بسیاری از سازندگان اصلی کیف پول کریپتو از گنجاندن توکن‌‌های ما در کیف‌‌پول‌‌هایشان اطمینان حاصل کرده‌‌اند. بایننس کوین می‌‌تواند در کیف پول‌‌هایی مانند ترزور (Trezor)، ایدو (Eidoo)، انجین (Enjin)، جکس (Jaxx)، لجر (Ledger)، متال والت (Metal Vault)، بلوکس (Blox) و ریکوئست والت (Request Wallet) ذخیره شود. مطمئن‌ترین پیشنهاد کیف پول لجر برای این ارز است.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید