بیت کوین خبرها

حجم ناچیز پولشویی با بیت‌کوین در مقایسه با ارزهای فیات

حجم ناچیز پولشویی با بیت‌کوین در مقایسه با ارزهای فیات
نوشته شده توسط ali ahmadi

در گزارش Messari.io با عنوان «بیت‌کوین در طرحی بزرگ(Bitcoin in the grand scheme of things)» سهم بیت‌کوین در فعالیت‌های غیرقانونی بسیار کوچک جلوه می‌کند، در حالی که استفاده از دیگر روش‌ها برای اجرای فعالیت‌های غیرقانونی رایج‌تر است، این گزارش با ترکیب آنالیز داده‌های Chainalysis و اداره مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد(United Nations Office on Drugs and Crime) ادعا می‌کند که:

به ازای خرج شدن هر یک دلار بیت‌کوین در وب تاریک، حداقل ۸۰۰ دلار پولشویی می‌شود.

بیشتر بخوانید: ارز فیات چیست؟

در حالی که این شفاف‌سازی ممکن است به عنوان یک شوک برای غول‌های بزرگ بازارهای مالی کنونی ارزیابی شود؛ messari.io کل حجم بیت‌کوین‌های خرج شده در وب تاریک را در نظر گرفته است که عمدتا شامل معاملات قانونی نیز می‌شود و از نظر سازمان‌های جهانی مشکلی ندارد.

بیت کوین در طرحی بزرگ

بعلاوه، یک مقایسه‌ی سر به سر نشان می‌دهد که اقتصاد‌های جهانی یک افزایش انفجاری را در موجودی پول فیزیکی و دارایی‌های دیجیتالی خود دارند. اتحادیه‌ی اروپا با پرچمداری در این زمینه ۰٫۸۷ میلیارد دلار را عرضه کرده است که ۹۸ درصد از کل عرضه‌ی بیت‌کوین(با در نظر گرفتن قیمت ۱۰ هزار دلاری برای بیت‌کوین) که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۰ ثبت شود، بیشتر است.

حجم ناچیز پولشویی با بیت‌کوین در مقایسه با ارزهای فیات

این گزارش ترازنامه‌ی بانک فدرال رزرو را در سال ۲۰۰۹(زمانی که بیت‌کوین راه‌اندازی شد) در نظر می‌گیرد. در اینجا بر اساس ترازنامه‌ی بانک فدرال رزرو نتیجه‌گیری می‌شود که نرخ انتشار ارز ۱۳,۶۶۴ درصد است در مقایسه با عدد ۱۲ میلیارد برای این ارز دیجیتال.

این گزارش توسط توئیت کاربری با نام @fmoulin7 برای منوچین ارسال شده است. وی نوشت: «یک یاد‌آوری سریع»

بسیاری از رهبران جامعه‌ی ارزهای دیجیتال انتظار دارند دولت آمریکا امکان استفاده از ارزهای دیجیتال را با وجود محدودیت قانون‌گذاری ایجاد نماید. با این وجود، انتظار تسلط بیت‌کوین بر معاملات آینده در جهان با و یا بدون وجود حمایت دولت‌ها وجود دارد.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید