بلاک چین خبرها

شبکه بلاک چین جدید (CertiK) با درجه امنیت نظامی

certik-foundation-blockchain
نوشته شده توسط kazem

به تازگی بلاک چین جدیدی که از زبان برنامه‌نویسی تازه هم برای قراردادهای هوشمند استفاده می کند ایجاد و معرفی شده که گفته می‌شود امنیت آن همانند امنیت سایبری در محیط‌های نظامی است.
مدیران شرکت سرتیک (CertiK) که در زمینه امنیت سایبری در شبکه‌های بلاک‌ چینی فعالیت می‌کنند از ایجاد یک بلاک چین جدید با نام همین شرکت خبر دادند.

بر اساس خبری که درباره این بلاکچین جدید منتشر شده، شرکت سرتیک ادعا کرده که فضای این بلاک چین به شدت امن است به حدی که می‌توان آن را با امنیت سایبری در محیط‌های نظامی مقایسه کرد.

بلاک چین CertiK پلتفرمی برای بررسی و تایید کد بلاک چین ها و قراردادهای هوشمند است که از قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند و زبان برنامه‌نویسی مخصوص خود با نام DeepSEA را دارد.

در این زبان، مکانیسمی طراحی شده که امنیت از همان زمان کد نویسی رعایت شود. علاوه بر این در اینجا هر قرارداد هوشمند دارای یک گواهی‌نامه رمزنگاری شده خواهد بود که به‌مثابه اثبات امنیت آن عمل می‌کند.

البته قراردادهای هوشمندی که بخواهند بر روی بلاک چین CertiK اجرا شوند و این ویژگی را نداشته باشند کارمزدهای بیشتری را به طرفین قرارداد تحمیل می‌کنند.

کارشناسان این شرکت امنیت سایبری معتقدند معماری بلاک چین قبل از افزایش مقیاس نیازمند بهبود امنیت است. آن‌ها امیدوارند راهکاری که ارائه داده‌اند همه‌گیر شده و بتواند باعث رواج بیشتر این فناوری در صنایع و خدمات شود.

شرکت CertiK در حال حاضر خدمات مختلفی از جمله کاوش امنیتی، تست‌های نفوذ و انجام تنظیمات امنیتی در شبکه‌های بلاک چین را انجام می‌دهد.

ترون (TRX) نیز با هدف افزایش امنیت و نفوذناپذیری بلاکچین و در نتجیه افزایش پایداری بلاک چین اش با شرکت امنیتی قراردادهای هوشمند CertiK همکاری می کند.

ترون این همکاری را گامی در جهت توسعه اینترنت امن و غیرمتمرکز می داند. ترون در نظر دارد از خدمات حسابرسی این شرکت برای بهبود امنیت سیستم خود استفاده کند. تعداد تراکنش های ترون در ۲۴ ساعت بیش از ۵۰۰ هزار عدد تخمین زده می شود.

علاوه بر بایننس که یکی از شرکای این شرکت محسوب می‌شود، زبان برنامه‌نویسی DeepSEA توانسته از طرف بنیادهای اتریوم و کوانتومنیز کمک‌های مالی جمع‌آوری کند.


Cointelegraph

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

2 نظر

  • سلام وقتتون بخیر
   برای فروش بیت کوین می توانید به صرافی های معتبری مراجعه کنید
   برای این کار یکی از صرافی های داخلی یا خارجی را انتخاب کرده و در آن حساب کاربری ایجاد کنید
   بعد از تایید هویت در آن سایت می توانید بیت کوین های خود را بفروشید
   توصیه تیم ارز سل: وقت خوبی برای فروش بیت کوین نیست در صورتی که نیاز اساسی به پول ندارید چند وقت برای فروش دست نگه دارید
   قیمت بسیار بالاتراز قیمت کونی خواهد شد.
   اگر راهنمایی دیگری هم خواستید از قسمت نظرات یا از طریق بخش انجمن می توانید مطرح کنید تا پاسخ داده شود
   موفق باشد

نظر بدهید