بیت کوین خبرها

یکی از دلایل اصلی نوسانات قیمت بیت کوین در بازار میتوان صرافی BitMex معرفی کرد

یکی از دلایل اصلی نوسانات قیمت بیت‌کوین در بازار میتوان صرافی BitMex معرفی کرد
نوشته شده توسط ali ahmadi

صرافی BitMex که از معاملات دارای ضریب(Leverage Trading) پشتیبانی می‌کند، حفظ موقعیت‌های معاملاتی بلند مدت و با ارزش بیش از ۵۰ میلیون دلار توسط برخی از کاربرانش را در آخر هفته شاهد بود. در نتیجه، قیمت بیت کوین کاهش یافت و به کمترین سطح خود در ۹,۲۵۲ دلار رسید.

جالب است بدانید که در یک بازه‌ی زمانی کوتاه قیمت این ارز دیجیتال با افزایش به سطح ۹,۶۴۳ دلار رسید. ولی متاسفانه، حتی با وجود افزایش قیمت، قیمت آن به سطح ۱۰,۶۵۱ دلار(بالاترین سطح قیمتی در طول هفته) نیز نرسیده است.

کاهش قیمت بیت کوین به دلیل وجود ضرایب بالا

در حالی که پلتفرم این صرافی انجام معاملات با ضرایب تا ۲۰ برابر را امکان پذیر می‌کند، در صورت اجرای معامله(بسته شدن موقعیت) در طول چند دقیقه نقدینگی به شدت کاهش خواهد یافت.

مکس کایزر(Max Keiser)؛ کارشناس بازار رمزارزی، معتقد است که کاهش قیمت این ارز دیجیتال تصادفی نبوده است، وی در توئیتی اظهار داشت:

«در حالی که صرافی BitMex موقعیت‌های معاملاتی با ضرایب بالا را ارائه می‌کند، قیمت بیت کوین کاهش یافت. هنگامی که من با هایس(مدیرعامل صرافی BitMex) صحبت کردم، وی اعلام کرد که ضریب متوسط(در مقیاس ۰-۱۰۰)، ۲۰ است. با در نظر گرفتن این عدد و افزودن داده‌های خروجی اخیر، به قیمت بیت کوین در سطح ۸۸۰۰-۹۳۰۰ دلار دست خواهیم یافت.»

ناظران در شبکه‌های اجتماعی نظر خود را بیان کردند. برخی با اتخاذ موضع محتاطانه اظهار داشتند که صرفنظر از موقعیت‌های معاملاتی، همیشه سرویس دهنده(House) پیروز است. صاحب‌نظر دیگری با مقایسه‌ی معاملات دارای ضریب با بازی پوکر، اظهار داشت که کازینو همیشه بازی را برنده می‌شود.

کاربری با نام ethfiend2064 در Redd اظهار داشت:

آیا این استراتژی بعدی فروشندگان کارتل است؟ آن‌ها روش جدیدی را پیدا کردند که نه‌تنها با سقوط بازار در طولانی مدت می‌توانند پول به‌دست آورند، بلکه از موقعیت‌های معاملاتی کوتاه مدت که بلافاصله باز خواهد گشت(کاهش موقت و سپس جبران کاهش)، سود بیشتری کسب می‌کنند. در حالی که آن‌ها تنها کسانی هستند که می‌توانند از بازار پول به دست آورند، تصور کنید برای چه مدت زمانی می‌توانند به این کار ادامه دهند.

برخی به ظاهر بیت کوین را مورد سوال قرار دادند: «پس از گذشت یک دهه همچنان بیت کوین مشابه Penny stock (بازار سهام‌های کوچک) دستکاری می‌شود. خوشبختانه، برخی از حامیان بیت کوین این شرایط را به عنوان کسانی که با ریسک پذیری بسیار بالا می‌خواهند از بازار به سرعت پول به‌دست آورند، ارزیابی می‌کنند. نقدشوندگی باید برای آن‌ها عبرتی باشد تا به این کار خاتمه داده و به نگهداری بیت کوین(Hodling) بپردازند.»

رابطه‌ی BitMex و بیت کوین

متاسفانه، در گذشته نیز اتفاقات مشابه در BitMex بر قیمت این ارز دیجیتال تاثیر گذاشته است. برای مثال همزمان با برنامه‌ی تعمیر و نگه‌داری صرافی BitMex در ۲۲ آگوست، قیمت بیت کوین ۳۰۰ دلار افزایش یافت.

با طولانی شدن زمان تعمیر و نگهداری از مقدار پیش‌بینی شده، یکی از مشتریان با اشاره به نوسانات قیمت بیت کوین اظهار داشت که این سرویس برای آن‌ها بی‌فایده است.

اسند ایپکس(Ascend Apex)، یکی از معامله‌گرانی که این اتفاق بر وی تاثیر گذاشت، توئیت کرد:

کاملا اشتباه است، شما به سفارشاتی که SL داشتند، اجازه می‌دهید تسویه شوند. اعلام کردید که یک حمله‌ی DDoS وجود دارد و پذیرفتید که کاربران نمی‌توانند برای لغو سفارشات وارد سیستم شوند، با این وجود اجرای معاملات را ادامه داده و اجازه دادید معاملات تسویه شوند. از کاربران خود دزدی کاملی کردید.
Ascend Apex

تسویه‌ی طولانی معاملات با ارزش ۲۲۵ میلیون دلار در ماه می، موجب کاهش قیمت این ارز دیجیتال به سطح ۶,۳۸۰ گردید. فروش موجب شد ارزش بازار بیت کوین ۱۰ میلیارد دلار کاهش یابد. سپس تا پایان ماه ژوئن به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار بیت کوین در کمتر از ۲۴ ساعت معامله شد. در نتیجه پیش از اصلاح قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، بیت کوین به سطح ۱۴ هزار دلار نیز رسید.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید