اتریوم خبرها

برنامه های ویتالیک بوترین برای آینده‌ی اتریوم

برنامه های ویتالیک بوترین برای آینده‌ی اتریوم
نوشته شده توسط ali ahmadi

جامعه‌ی ارزهای دیجیتال به‌طور مستقیم تمامی پیشرفت‌های اکوسیستم اتریوم را نظاره می‌کند. توسعه‌دهندگان اتریوم در سال گذشته بر روی بهبود مقیاس‌پذیری و کاهش تراکم شبکه تلاش کرده‌اند. بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی این ارز دیجیتال ، Ethereum 2.0 احتمالا در ابتدای جولای ۲۰۲۰ راه‌اندازی خواهد شد. ویتالیک بوترین؛ بنیان‌گذار این ارز دیجیتال اخیرا در مصاحبه با نشریه‌ی کانادایی The Star در زمینه‌ی توسعه‌ی این ارز دیجیتال و رویداد‌های آینده اتریوم صحبت کرد.

بوترین اعلام کرد که تیم وی قصد دارد با بهبود مقیاس‌پذیری، هزینه‌ی تراکنش‌ها را تا صد برابر کاهش دهد. وی همچنین افزود از آنجایی که «حجم شبکه‌ی اتریوم بسیار بزرگتر از بیت‌کوین شده است»، کنترل هزینه‌ی تراکنش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

برخلاف شبکه‌ی بیت‌کوین که تنها انجام تراکنش‌های بیت‌کوین را تسهیل می‌کند، شبکه‌ی اتریوم ویژگی‌های دیگری را نیز ارائه می‌دهد. شبکه‌ی اتریوم، طیفی از برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز(DApps) و قرارداد‌های هوشمند را میزبانی می‌کند که در نتیجه صنایع مختلفی را به‌‌طور مجزا از حوزه‌ی مالی هدف قرار می‌دهد.

برنامه های ویتالیک بوترین برای آینده‌ی اتریوم

مقیاس‌پذیری کلید پیشرفت آینده اتریوم

بوترین اظهار داشت، غلبه بر مشکلات مقیاس‌پذیری، مهم‌ترین چالشی است که صنعت ارزهای دیجیتال با آن مواجه است. وی افزود که ارتقاء مقیاس‌پذیری موجب افزایش چشمگیر پذیرش ارزهای دیجیتال خواهد شد. وی در مصاحبه با The Star اعلام کرد:

مقیاس‌پذیری یک تنگنای بزرگ است، زیرا ظرفیت بلاکچین اتریوم تقریبا تکمیل شده است. اگر شما یک سازمان بزرگ باشید و خواسته باشید با اتریوم کار کنید اینطور فکر خواهید کرد که «اگر ما با شبکه‌ی اتریوم تراکنش‌های خود را انجام دهیم، تنها به ضرر ما و اتریوم خواهد بود چون با ورود ما تراکنش‌های اتریوم می‌تواند تا [برای مثال] ۵ برابر گران‌تر شود و از طرفی ما باید با دیگران رقابت داشته باشیم.» اینگونه فشارها باعث می‌شود مردم از پیوستن به اتریوم خودداری کنند اما بهبود در مقیاس‌پذیری می‌تواند آن را به‌طور موثر بهبود بخشد.

بوترین همچنین افزود که بر اساس چهارچوب کنونی این ارز دیجیتال ، لازم است هر کامپیوتری در شبکه تراکنش‌ها را تایید کند. این موضوع کارایی و سرعت اجرا را کاهش می‌دهد. وی اظهار داشت که با وجود کاهش جزیی امنیت، توسعه‌دهندگان می‌توانند در هنگامی که هر گره در شبکه تنها بخشی از تراکنش را به‌صورت هوشمند تایید کنند، تراکم شبکه را کاهش دهند.

بوترین علاوه بر مقیاس‌پذیری به عوامل دیگری همانند بهبود امنیت حساب‌های کاربری، قابلیت استفاده و حریم خصوصی به منظور پذیرش گسترده اشاره کرد.

رشد دانش عمومی از بلاکچین

بوترین همچنین از افزایش دانش عمومی از بلاکچین قدردانی کرد. وی افزود:

پنج سال پیش بلاکچین تنها به بیت‌کوین مربوط می‌شد، اما هم‌اکنون بسیار گسترده‌تر شده است. بلاکچین به فضاهای مجزایی تقسیم شده است که بر اساس دیدگاه‌های مختلفی ایجاد شده‌اند.

بوترین افزود که قانون‌گذاران نقش مهمی در ترویج به‌کارگیری گسترده‌تر بلاکچین دارند. وی افزود که شخصا با دولت‌های مختلف و شرکت‌های بزرگ گفتگو می‌کند. بعلاوه، بوترین خاطر نشان کرد از این‌که فعالیت قانون‌گذاران «به‌طور فزاینده‌ای بلاکچین‌های عمومی را ترویج می‌کند» شگفت زده‌ شده است.

درباره نویسنده

ali ahmadi

نظر بدهید