خبرها

شرکت اپل قصد ورود به حوزه رمز ارز ها را دارد

cryptocurrency
نوشته شده توسط kazem

به گزارش خبرگذاری سی ان ان، شرکت فناوری اپل که مسئولیت آیفون، آی‌پد و دیگر دستگاه‌های پیشرفته را برعهده دارد، مطرح کرد است که از نزدیک رمز ارز ها را پیگیری می‌کند و می‌‌تواند در آینده‌ای نزدیک به آن بپیوندد.

اپل و در یک قدمی ورود به دنیای رمزارز ها

با توجه به این حقیقت که استیو وازنیاک، یکی از بنیانگذاران شرکت اپل، یکی از طرفداران پر و پاقرص پروژه دفتر کل توزیع‌شده کاردانو (ADA) نیز است، این شرکت در حال آماده شدن برای پذیرش رمز ارزها یا فناوری بلاک چین است. با این حال، به نظر می‌رسد که همه چیز به زودی تغییر کند.

جنیفر بیلی(Jennifer bailey)معاون ونماینده سرویس خدمات پرداختی اپل یا همان اپل‌پی(Apple Pay) گفته‌است که این شرکت پتانسیل  بسیاری در ارزرمز ها می‌بیند.

به گفته منابع نزدیک به این موضوع «جنیفر بیلی» نایب رییس اپل پی، یک سرویس متمرکز پرداخت تلفن‌همراه و والت ارز دیجیتال، اشاره کرد که این غول فناوری چندمیلیارد دلاری از نزدیک رمز ارزها را پیگیری می‌کند و به شدت معتقد است که این کلاس دارایی‌های نوپای دیجیتالی ظرفیتی بلندمدت دارد.

او گفت:

ما رمز ارزها را پیگیری می‌کنیم. تصورمان این است که ارزهای دیجیتالی ظرفیت طولانی‌مدت جذابی دارند.

در حالی که تعدادی از سرمایه‌گذاران نهادی شناخته‌شده مانند Intercontinental Exchange، شرکت مادر بورس اوراق بهادار نیویورک NYSE) Fidelity Investments)، شرکت مدیریت دارایی چندتریلیارد دلاری و دیگران به رمز ارزها پیوسته‌اند، ورود اپل به این بخش می‌تواند ارتقای چشمگیر پذیرش بیت کوین و آلت کوین‌ها را به همراه داشته باشد.

«دن ایوز» به عنوان یک تحلیل‌گر در این باره گفت:

اگر اپل وارد این مسیر شود، اتفاق بزرگی رخ خواهد داد. با توجه به جایی که اپل به طور استراتژیک متمرکز شده است، ورود به رمز ارزها با در نظر گرفتن چشم‌اندازهای این شرکت برای کسب درآمد بیشتر از مشتریان در سال‌های پیش‌رو منطقی به نظر می‌رسد. افزود این یک رویداد بسیار مهم در دنیای ارز رمز ها خواهد بود درست مانند زمانی که فیس بوک وارد این بازار شد، حرکت اپل به سوی ارزرمزها قطعاً یک حرکت کوتاه زمان نخواهد بود و اپل دست کم بر روی آن برنامه ریزی چندین ساله خواهد کرد.

چشم انداز اپل

براساس گزارش‌ها، اپل پی که با چشم‌انداز ایجاد تحول در پرداخت‌های در دنیای تلفن‌همراه به یک سیستم پرداخت امن و کاربرپسند در سال 2014 راه‌اندازی شد. گرچه اپل هرگز شمار کاربران سرویس پرداخت خود را گزارش نکرده ولی این شرکت او می گوید ماهانه یک میلیارد تراکنش دارد.

سخنگوی این شرکت همچنین گفته‌است از سال ۲۰۱۴ سرویس پرداختی اپل راه اندازی شده است. شمار پرداخت‌هایی که از این راه انجام می شوند از ۳٪ به بیش از ۷۰٪ رسیده است.

همچنین بخوانید: صرافی رمزارز کوین‌ سوییچ

در حالی که ادغام فناوری بلاک چین با تجارت پرداخت اپل می‌تواند باعث هزینه‌های کمتر در سیستم‌های پرداخت فرامرزی شود، این شرکت باید موانع قانونی را پیش از راه‌اندازی رمز ارز خود ارزیابی کند، چرا که ممکن است آن را از ورود به این مسیر طولانی مدت باز دارد.

گفتنی است؛ مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک از زمانی که به طور رسمی اعلام کرد برنامه‌هایی برای راه‌اندازی رمز ارز پایدار جهانی لیبرا در ماه ژوئن 2019 دارد، قانونگذاران کنگره مالی این شرکت را تحت فشار قرار داده‌اند.

در پی ارائه جسورانه رمز ارز فیسبوک، مقامات امریکایی پیش‌نویس قانون «دور نگه داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری از فعالیت‌های مالی» را با این هدف ارائه دادند که شرکت‌هایی مثل همین اپل و سایرین را از توسعه رمز ارزها بازدارند.


BTCmanager

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید