بیت کوین مقالات

قیمت ارز دیجیتال را چه عواملی تعیین می کنند؟

determinants -cryptocurrency
نوشته شده توسط kazem

 ۴ رکن کلی تعیین کننده قیمت هر ارز دیجیتال است که در ادامه به تفصیل اشاره شده است.

1⃣ عرضه آن ارزدیجیتال و تقاضای بازار برای آن

 شما میتوانید مقدار واحد های در گردش و تعداد کل واحد های هر ارز دیجیتال را از طریق سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap.com) پیگیری کنید. برای مثال حجم بازار ارز دیجیتال بیت کوین 157,238,953,397 دلار است.

 همچنین تقاضا نسبت به هر ارز دیجیتال به استراتژی،کاربرد و تکنولوژی هر رمزارز وابسته است که میتوانید از طریق وایت پیپر (Whitepaper) هر ارز آن را مشاهده کنید.

2⃣ ارز های رقیب

 تکنولوژی که رمزارز های رقیب برای کاربران خود ارائه میدهند را باید با یکدیگر مقایسه کرده و درصورت برتری هر ارز در این امر نسبت به آن تصمیم گیری کنید. بعضی از ارز های پتانسیل بالایی در رشد دارند و می توانند در آینده ای نه چندان دور سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار بگیرند.

3⃣ صرافی هایی که در آنها ترید می شود.

❗️ از طریق سایت کوین مارکت کپ میتوانید به صرافی ها و حجمی(دلار) که رمزارز مربوطه در آن در حال ترید می باشد دسترسی پیدا کنید. بر اساس رتبه بندی کوین مارکت کپ ،صرافی های HitBTC، Binance،Huobi Global،OKEx،Bitfinex،Coinbase Pro رتبه های اول تا ششم را دارا می باشند. این رتبه بندی بر ساس میزان معاملات و حجم دارایی های صرافی های تعیین می شود.

4⃣ مدیریت داخلی آن

 تیم مدیریتی هر رمز ارز دید شما به آینده آن ارزدیجیتال را گسترده تر میکند،برای مثال تیم مدیریتی رمز ارز بیسیک اتنشن توکن یا BAT شامل یکی از موسسان مرورگر فایرفاکس و خالق زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت می باشد.

همچنین بخوانید: برنامه های ویتالیک بوترین برای آینده‌ی اتریوم

علاوه بر موارد ذکر شده بالا، دیگر عوامل نیز می توانند تاثیر به سزایی در کاهش یا افزایش قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشند، که نمونه ای از این عوامل را در ارز دیجیتال بیت کوین می تواند شاهد بود. افزایش سختی شبکه بیت کوین و یا کاهش پاداش ماینر تاثیر زیادی در قیمت بیت کوین دارد.

عوامل دیگری مانند پذیریش یا عدم پذیرش یک ارز توسط صرافی های معتبر دنیا نیز تاثیر چشمگیری در قیمت ارزها دارند.

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید