تحلیل خبرها

اجازه نخواهم داد قیمت‌ بیت‌کوین به صفر برسد

bitcoin-price-go-to-zero
نوشته شده توسط kazem

در چند وقت گذشته اتفاق های بسیاری از بیماری های کورنا ویروس گرفته تا کاهش قیمت نفت جهانی تاثیرات منفی بر قیمت بیت کوین گذاشته است. در این کاهش قیمت که در نوع خود شدید ترین سقوط روزانه در هفت سال گذشته بوده است قیمت بیت کوین به مرز 3600 دلار رسید. 

همچنین بخوانید: صرافی BitMex یکی از دلایل اصلی نوسانات قیمت بیت کوین

با کاهش قیمت پیشگام ارزهای دیجیتال مدیرعامل صرافی بزرگ بایننس، چانگ پنگ ژائو اظهار داشت هیچگاه اجازه نمی دهد ارزش بیت‌کوین به صفر برسد.

تاثیرات بازار بر قیمت بیت کوین

هفته گذشته در تاریخ ۱۲ مارس، بیت کوین با کاهش ناگهانی قیمت مواجه شد و همزمان بازارهای مالی سنتی و بازار طلا هم دچار سقوط شدند. از آن زمان قیمت بیت کوین در محدوده ۵۰۰۰ دلار مانده است.

bitcin-price

بسیاری از اینفلوئنسرهای حوزه کریپتو پیش بینی های خود در این زمینه را به اشتراک می‌گذارند. البته تاکنون کسی وعده کمک به حفظ بیت کوین را نداده است و مدیر عامل بایننس اولین نفری است که می گوید:

مادامیکه یک پنی داشته باشم، ارزش بیت کوین به صفر نخواهد رسید.

او اطمینان خاطر می دهد تازمانی که سرمایه ای داشته باشد، بیت کوین هم ارزشمند باقی می ماند. عده‌ای اما در واکنش به ادعای مدیرعامل بایننس اظهار نگرانی کرده اند. جامعه رمزارزها اعتقاد دارند که قیمت بیت کوین احتمالا در اثر دستکاری کاهش یافته است.

همچنین بخوانید: آموزش ترید در فیوچرز (fuchers) بایننس

آینده بیت کوین روشن است

یک مطالعه مرتبط هم ادعا کرده رالی قیمتی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ به سطح ۲۰,۰۰۰ دلار هم از همین نوع دستکاری ها نشأت گرفته بود. اوایل سال جاری، چانگ پنگ ژائو در توییتی اعلام کرد که صرافی ها تمایلی به کاهش قیمت بیت کوین ندارند. او نوشت چنانچه صرافی ها بتوانند بر قیمت‌بیت‌کوین اثرگذار باشند، باید شاهد رالی قیمتی این ارز باشیم.

bitcoin-price-5400

بیل هرمان (Bill Herrmann)، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری جایگزین ویلشر فونیکس (Wilshire Phoenix) نیز در مصاحبه اخیر خود با کوین تلگراف در خصوص کاهش بی سابقه قیمت بیت کوین این گونه اظهار داشت که :

در زمان نوسانات شدید که اغلب به دنبال وحشت (panic) رخ می‌دهد، بیشترِ سرمایه‌گذاران کوچک و خرد، چه سرمایه‌گذاران بیت کوین و چه سرمایه‌گذاران سهام، اول می‌فروشند و بعد سوال می‌پرسند. این افراد نیاز سریع به پول نقد پیدا می‌کنند و همه چیز به فروش می‌رسد.

علاوه بر آنها بسیاری از سرشناسان این حوزه نوید های امیدوار کننده ای به جامعه ارزهای دیجیتال می دهند. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری بیت فینکس (Bitfinex)، با اشاره به این موضوع که کاهش یک روزه نمیتواند اعتبار چندین ساله بازار را خراب کنید افزود:

بیت کوین یک دارایی است که امتحانش را پس داده و زمان، قدرت منحصر به فرد آن به عنوان یک ذخیره ارزش را اثبات می‌کند. در عین حال که بیت کوین در دوره‌ای که تسهیلات کمی به شدت افزایش یافت، رشدش متوقف شد، اما با شکست این سیاست‌ها، ارزش واقعی‌اش نیز مشخص خواهد شد.

همچنین بخوانید: نصف شدن پاداش استخراج (Reward Halving) چیست؟

درباره نویسنده

kazem

xan
Student of pure mathematics
Interested in the technology of the day and cyberspace

نظر بدهید