بیت کوین دارک(Bitcoin Dark)

 بیت کوین دارک چیست؟

 بیت کوین دارک (BitcoinDark)  در سال ۰۹/۰۷/۲۰۱۴ به صورت یک ارز رمزنگاری شده غیر متمرکز ایحاد شد که تأکید جدی بر حفظ حریم خصوصی دارد. این ارز رمزپایه بر روی ترکیبی از الگوریتم های اثبات کار و اثبات سهام عمل نموده و همان روش هش کردن را اعمال می کند. اگر ایده اصلی پیدایش بیت کوین ایجاد یک ارز و سیستم پرداخت غیرمتمرکز بوده است، بیت کوین دارک جهت اهداف فراتر از این طراحی شده و از معاملات همتا به همتا (Peer-to-Peer)، تبدیل دارایی ها، شرط بندی های ورزشی و … پشتیبانی می کند.

نماد اختصاری بیت کوین دارک (BTCD)بوده و بر اساس حجم معاملات بازار با ۸۶ میلیون دلار در جایگاه ۱۱۲ ام در میان ارزهای دیجیتالی قرار دارد. در حال حاضر بیت کوین دارک به علت معاوضه با کومودو (KMD) در حال فروپاشی است، اگر چه در صرافی های بزرگ از جمله Bittrex و Poloniex در دسترس است. پس از اینکه توسعه دهندگان تصمیم به حرکت به سوی کومودو(Komodo) گرفتند، یک مبادله سالیانه ایجاد شد تا صاحبان سکه قادر به انتقال بیت کوین دارک خود با نرخ ۱ بیت کوین دارک به ۵۰ کومودو باشند. این مبادله سکه تا ژانویه ۲۰۱۸ ادامه خواهد داشت. تکنولوژی بیت کوین دارک در پلتفرم کومودو پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

مدیر اصلی شرکت بیت کوین دارک در مورد این ارز این گونه اظهار نظر کرد

بیت کوین دارک یک پلتفرم ارز دیجیتال است که به دنبال غلبه بر بسیاری از معایب جهان مالی کنونی است. علاوه بر این ما به طور کلی بر این باوریم که همه باید به صورت امن و بدون هزینه تراکنش های خود را توسط درگاه های پرداخت جهانی در سراسر دنیا انجام دهند.

تفاوت بیت کوین و بیت کوین دارک چیست؟

تفاوت بیت کوین و بیت کوین دارک به نوع توسعه و پیشرفت آن است. بیت کوین در حال حرکت به سمت شفافیت تراکنش هاست، اما بیت کوین دارک تلاش می کند که سیستم غیرمتمرکز و ناشناس خود را حفظ کند. در بیت کوین دارک زمان هر بلاک ۶۰ ثانیه است و در مجموع ۲۲ میلیون از آن تولید خواهد شد.  پس از اعلام پلتفرم کومودو توسط تیم سوپر نت بیت کوین دارک(SuperNet BitcoinDark) ، بیت کوین دارک می تواند برای سکه های کومودو مبادله شود و تا سال ۲۰۱۸ ادامه خواهد یافت. تکنولوژی بیت کوین دارک در پلتفرم کومودو پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

ویژگی های شبکه بیت کوین دارک چیست؟

1- InstantDEX

2- تله پورت(Teleport)

از دیگر قابلیت های بیت کوین دارک، توسعه یک فناوری جدید به نام تله پورت است که به کاربران اجازه می دهد تا در دنیای ارزهای رمزنگاری شده کاملا ناشناس باقی بمانند. فرآیند غیر قابل شناسایی تله پورت (انتقال) دارایی ها، خارج از بلاک چین عمل می کند اما با استفاده از بلاک چین تأیید می گردد. بیت کوین دارک از پیاده سازی ایده تله پورت برای ایجاد تراکنش های خصوصی استفاده می کند. در این سیستم انتقال دارایی از طریق تله پورت ها صورت می گیرد. تمام اطلاعات مورد نیاز برای صرف دارایی ها درتله پود(Telepod) ذخیره و از طریق یک شبکه رمزنگاری شده به مقصد ارسال می شود. سپس تله پود ها تکثیر شده و این اطمینان را ایجاد می کنند که می توان تجارت را در فضای خصوصی انجام داد.

قابلیت تله پورت ممکن است به این دلیل ساخته شده باشد که تمام گره های بیت کوین دارک به صورت خودکار به سرور خصوصی(PrivacyServer) تبدیل می شوند؛ یک راه حل بهینه غیر متمرکز جهت رفع مشکل نشت اطلاعات شخصی کاربران. سرور خصوصی داده های رمزگذاری شده را به مقصد ارسال می کند. این تکنولوژی منحصر به فرد، بیت کوین دارک را یک گزینه امن برای استفاده شخصی و شرکتی قرار می دهد.

3- تله پاتی(Telepathy)

تله پاتی پیشرفت قابل توجهی در زمینه حفظ حریم خصوصی با اجازه دادن به گره ها در شبکه برای برقراری ارتباط بدون دانستن آدرس IP گیرنده ارائه می دهد. این کار به واسطه مسیریابی اطلاعات از طریق شبکه و فرآیند “Dead drop” که به اندازه کافی به گیرنده از قبل تعیین شده نزدیک است، انجام می شود. بسیاری از گره ها در شبکه این قابلیت را اداره می کنند، از جمله یکی که می تواند آن را بخواند اما فرآیند انتخاب گره ها کاملا تصادفی است. علاوه بر این، اطلاعات بصورت رمزگذاری شده بین فرستنده و گیرنده ارسال می شوند بنابراین پیام ها می توانند حاوی یک جمله ساده مانند “سلام” و یا حاوی یک معامله بسیار با ارزش باشند.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین دارک (BitcoinDark)

برای ساخت کیف پول بیت کوین دارک روش های بسیاری وجود دارد با مراجعه به سایت های ساخت کیف پول بیت کوین دارک و عضویت در آن می توانید یک والت ایدی برای خود داشته باشید. دقت کنید پس در هنگام عضویت در سایت بیت کوین دارک مشخصات حقیقی خود را وارد کنید چرا که در خرید و فروش بیت کوین دارک دچار مشکل نشوید. شما میتوانید در گوشی موبایل خود با نرم افزار بیت کوین دارک حساب ارزی خود را بسازید و مشاهده کنید. در صورتی که حساب شما با مشکل مواجه شد یا رمز خود رافراموش کردید برای حل مشکل بیت کوین دارک، بازیابی و بازگشت حساب بیت کوین دارک در گوشی و کامپیوتر نیاز به ایمیل و ارسال اس ام اس به شماره شما می باشد. برای دانلود کیف پول بیت کوین دارک می توانید از لینک زیر استفاده کنید