ارز دیجیتال بایت کوین

بایت کوین چیست؟

بایت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز سورس باز است. هر کسی که علاقه مند باشد می تواند به شبکه بایت کوین بپیوندد و در توسعه ارز شرکت کند.بایت کوین علاوه بر اینترنت، یک ارز بین المللی محسوب می شود و می تواند در تمام دنیا مورد استفاده قرارگیرد.این شبکه می تواند تراکنش ها را خیلی سریع و بدون هزینه در سراسر دنیا انجام دهد. به منظور تشخیص شبکه بایت کوین از ارز بایت کوین، این ارز را BCN می نامند. در حال حاضر در هر دو دقیقه ۶۵ هزار BCN تولید می شود.
بایت کوین ارزی غیر قابل ردگیری است که از امضای حلقه ای CryptoNote برای ناشناس نمودن تراکنش ها استفاده می کند. از نظر کاربرد هایی که بایت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت نقطه به نقطه دارد، بسیار شبیه به بیت کوین است. بایت کوین از سال 2012 به عنوان یکی از اولین ارز های رمزپایه در حال توسعه است و تا همین چند وقت پیش هم، تیم پشت این سکه به صورت ناشناس فعالیت داشتند. حالا اما آن ها چند کانال ارتباطی ساخته اند و کمی از ناشناس ماندن خود کاسته اند و حتی تعداد جوامع محلی برای فعالیت ایجاد کرده اند. زمان به سرعت می گذرد و نیاز به حریم خصوصی آنلاین و ناشناس ماندن در فضای مجازی از اهمیت بیشتری برخودار می شود. بایت کوین نیز همان طور که در ابتدا هم به آن اشاره کردیم، یک ارز رمزپایه نامتمرکز است که به شدت روی امنیت و حریم خصوصی تمرکز دارد و می توانید از آن برای دریافت و انتقال ارزش پولی با اطمینان از این که این تراکنش ها توسط شخص سومی ردگیری نمی شود، استفاده کنید.

امنیت و قابلیت اطمینان

قابلیت اطمینان بایت کوین توسط تمام قدرت محاسبه ی کامپیوترهایی که در پردازش معاملات شرکت می کنند تعریف می شود. هرچه قدرت محاسبه بیشتر باشد، امنیت شبکه بیشتر است.
در این صورت تمام پول ذخیره شده در کیف پول خود در جریان فرآیند معامله محافظت می شود و ایمنی آن به قابلیت اطمینان شبکه بستگی ندارد. پول شما همیشه امن است.

تورم منفی بایت کوین

بایت کوین به تدریج در طول زمان گران تر می شود، زیرا تعداد آن به 184.47 میلیارد BCN محدود می شود. تعداد بایت کوین های منتشر شده در هر 120 ثانیه کمی کاهش می یابد. در نتيجه BCN سود ميگيرد و نرخ ارز افزايش مييابد.
در حالی که ارزهای با کاهش شدید پاداش به ازای هر بلوک در معرض کاهش شدید قدرت شبکه قرار می گیرند، انتشار بایت کوین به آرامی کاهش می یابد و ارز را از شوک های اقتصادی محافظت می کند.

انتشار بایت کوین

انتشار ارزهای فيات يك فرآيند بسته است كه در آن يك صادر كننده به توانمندی های خود متعهد استو نمیتواند در فرایند انتشا شرکت کند. انتشار بایوت کوین یک فرآیند باز است که از توانایی محاسبات تمام اعضای شبکه استفاده می کند. هر کاربر می تواند به شبکه بایت کوین بپیوندد و در فرایند انتشار (در نتیجه تبدیل به یک ماینر) شرکت کند.

تفاوت بایت کوین با بیت کوین

بزرگترین فایده بایت کوین که آن را از بیت کوین متمایز می سازد از این مسئله به میان می آید که شبکه بیت کوین در بلاک چین تراکنش ها را به همراه آدرس عمومی شخص فرستنده و گیرنده نگهداری می کند. اما روشی که شبکه بایت کوین برای حل این مشکل دارد به شرح زیر است.

مشکل

بسیاری از کاربران می خواهند که در برابر مورد بررسی قرار گرفتن زنجیره بلاک مصون بمانند. زمانی که یک کاربر سکه رمزپایه ای را به کاربر دیگر می فرستد، آدرس هر دو طرف و مقدار تراکنش در بلاک چین به عنوان بخشی از تراکنش نگهداری می شود. فلسفه شفاف بودن زنجیره بلاک به این ترتیب مشکلی را به وجود می آورد : اگر شما آدرس عمومی دیگران را بدانید، می توانید بررسی کنید که آن ها چه تعداد تراکنش دریافت کرده اند و حالا چقدر موجودی دارند.

راهکار

بایت کوین راه حلی برای شفاف بودن تراکنش هاست. با مخفی کردن آدرس عمومی با استفاده از الگوریتم امضای حلقه ای که به آن CryptoNight می گویند، کسی که زنجیره بلاک را مورد بررسی قرار می دهد نمی تواند افراد درگیر در یک تراکنش را تشخیص دهد. چون امضا های حلقه ای بیت چندین کاربر به اشتراک گذاشته می شود؛ شخصی می تواند تشخیص دهد که گروهی از کاربران تراکنشی را انجام داده اند ولی نمی تواند بداند که دقیقا کدام کاربر از این گروه بوده است!

مزایای بایت کوین

  • برخلاف دیگر ارزهای دیجیتالی معروف، بایت کوین می تواند بدون پرداخت هزینه ارسال شود.
  • در انجام تراکتش از بالاترین سرعت برخوردار است.

استخراج بایت کوین چگونه انجام می شود؟

بایت کوین (BCN) ارزی دیجیتالی مبتنی بر الگوریتم CryptoNote است که بر پایه «رینگ سیگنیچرز» (Ring Signatures) کار می‌کند. رینگ سیگنیچرز این امکان را به بایت کوین می‌دهد که در هنگام انجام تراکنش حریم خصوصی قابل‌ توجهی را ایجاد کند. بایت کوین از پروتکل اثبات کار (Proof of Work) برای تولید کوین جدید استفاده می‌کند. بایت کوین را می‌توان به‌ وسیله استفاده از قدرت پردازشی پردازنده‌های گرافیکی (GPU) و پردازنده‌های مرکزی (CPU) استخراج کرد. بایت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که در الگوریتم خود از Asic Resistance استفاده کرد و در حال حاضر هیچ ASIC خاصی برای بایتکوین وجود ندارد.

استخراج بایت کوین را می‌توان با سیستم های خانگی انجام داد اما در حال حاضر نباید انتظار سود داشته باشید. بنابراین برای استخراج به صرفه بایت کوین باید از سخت افزارها و سیستم های کامپیوتری نسبتا قدرتمند استفاده کنید.

این روزها استفاده از کارت های گرافیک روش بهتری نسبت به پردازنده است. در روش استخراج با کارت گرافیک سرعت افزایش و هزینه ها تا حد زیادی پایین می آید.

استخراج با سیستم های کامپیوتری خانگی امکان پذیر است. استخراج بایت کوین با CPU و GPU یا همان کارت های گرافیکی امکان پذیر است.

کیف پول بایت کوین

در حال حاضر بایت کوین فقط در چند صرافی قابل معامله است و البته ظاهرا تیم پشت این ارز دیجیتال سعی دارد تا نیمه سوم سال 2018 امکان معامله آن در چند صرافی جدید را فراهم کند. از وبسایت های HitBTC و Poloniex با بیت کوین اقدام به خرید بایت کوین کنید.
برای نگهداری از سکه های بایت کوین هر سه گزینه کیف پول دسکتاپ (ویندوز، لینوکس، مک)، تحت وب و موبایل (اندروید، آی او اس) وجود دارد.

دانلود کیف پول بایت کوین برای مک

دانلود کیف پول بایت کوین برای ویندوز64

دانلود کیف پول بایت کوین برای ویندوز32

دانلود کیف پول بایت کوین برای لینوکس

دانلود کیف پول بایت کوین برای دسکتاپ

توجه: برای دریافت اخرین ورژن می توانید به خود سایت بایت کوین مراجعه کنید