ارز دیجیتال دیجی بایت(Digibyte)

دیجی بایت چیست؟

دیجی بایت (DigiByte) یک شبکه پرداخت غیر متمرکز و ارز دیجیتال است که به سرعت در حال رشد است و از بیت کوین الهام گرفته است. دیجی بایت به شما این امکان را می دهد که پولی را از طریق اینترنت مانند PayPal و Western Union، اما با پیشرفت های بسیاری از جمله تراکنش های فوق سریع با حداقل یا بدون کارمزد، انتقال دهید. شما فقط ظرف چند ثانیه بدون نیاز به ثبت نام یا هزینه های اضافی می توانید از آدرس های دیجی بایت پول دریافت کنید یا برای آدرس های دیجی بایت پول ارسال کنید.

دیجی بایت چه کاربردی دارد؟

دیجی بایت نوع دیگری از دارایی دیجیتال است که زنجیره بلاک نامتمرکز و عمومی مخصوص به خود را دارد و شبکه ای را میزبانی می کند که سریع تر، مقایس پذیر تر و ایمن تر از بسیاری دیگر از ارز هاست. این دارایی دیجیتال را نمی توان هک، نابود یا جعل کرد. همین موضوع باعث می شود تا این دارایی برای محافظت از چیزهای با ارزش مانند ارز، اطلاعات یا داده های مهم دیجیتال به کار بیاید. مبنای ساخت این شبکه این بود که جایگزینی بهتر برای بیت کوین باشد و طرفداران آن می گفتند که به مرور زمان فناوری بهتر آن در برابر بیت کوین، لایت کوین و دیگر گزینه های پول نقد دیجیتال برنده می شود. زنجیره بلاک دیجی بایت در بیش از 100,000 سرور، تلفن همراه، کامپیوتر و گره در سراسر جهان پخش شده است که به این ترتیب هدف نامتمرکز بودن به طور کامل محقق می شود.

اما به طور ذاتی، این ارز به عنوان یک چالش مستقیم برای رهبری عملیات انتقالات مالی مانند کاری که وسترن یونیون و پی پال انجام می دهند (پردازش بیش از یک میلیون تراکنش در روز)، ساخته شده است. به این منظور تیم توسعه دهنده این ارز، محدودیت 21 میلیارد سکه دیجی بایت را قرار داده که در طی 21 سال (17 سال باقی مانده) استخراج می شود که هزار برابر بیشتر از ساز و کار بیت کوین است. از نظر تئوری، این موضوع دیجی بایت را به روشی بهتر برای پرداخت تبدیل می کند چرا که خرید یک فنجان قهوه نیاز به کلنجار رفتن با ارقامی مانند 0.03 (بیت کوین) نیست و می تواند 30 دیجی بایت باشد. در حال حاضر بیش از 9 میلیارد DGB در چرخه وجود دارد که از طریق صرافی های آنلاین از جمله وبسایت Pay98 می توانید آن را خریداری کنید یا به یک استخر استخراج برای استخراج کردن آن بپیوندید.

متوسط زمانی که طول می کشد تا بلکی جدید در شبکه بیت کوین تولید شود، 10 دقیقه است در حالی که دیجی بایت سرعت بیشتری در این مورد دارد و بلاک هایش هر 15 ثانیه تولید می شود. اما نتیجه این است که تراکنش ها در شبکه دیجی بایت سریع تر پردازش و تایید می شوند ولی از طرفی سریع بودن تولید بلاک ها مشکل مقیاس پذیری را هم به همراه دارد چرا که هر گره در این شبکه می بایست کل تاریخچه زنجیره بلاک را برای تایید تراکنش های جدید دریافت کند.

برای مبارزه با این چالش، دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.

با وجود این که زمان هر بلاک هر 2 سال دو برابر می شود و دیجی بایت قصد دارد که مانند سرویس دهنده ای چون Visa به 2,000 تراکنش در ثانیه برسد، نیاز مبرم به سرعت خواهد داشت. جالب است بدانید که در حال حاضر شبکه بیت کوین ظرفیت انجام 560 پردازش را در ثانیه داراست که در مقایسه با 8 تراکنشی که در شبکه بیت کوین در ثانیه انجام می شود، بسیار سریع تر است.

دیجی بایت به خاطر این که در زمینه رمزپایه بسیار توسعه یافته است و سودی جانبی که داشته پلی برای ایجاد ارتباط بین بازی های کامپیوتری و ارز دیجیتال بوده است چرا که گیمر ها در بازی خود با توکن DGB جایزه دریافت می کردند و از همین جهت محبوبیت بسیاری کسب کرده است.

همه چیز برای دیجی بایت در یک لحظه اتفاق افتاد و صحبت هایی می شد که ظاهرا دیجی بایت قرار است در بازی های بسیاری مانند Minecraft، League of Legends، World of Warcraft و نینتندو آمیخته شود. DigiByte Gaming در اواخر سال 2015 ارائه شد ولی بعد از بروز یک مشکل فنی در ماه می سال 2017 تیم پشت آن تصمیم گرفتند که آن را ببندند.

خرید و نگهداری از دیجی بایت (Digibyte)

دیجی بایت (DGB) نه به طور مستقیم بلکه در ازای بیت کوین، اتریوم یا تتر می توانید، بخرید. در این صورت می بایست ابتدا وابسته با صرافی که می خواهید از آن خرید کنید، یکی از ارز های گفته شده را خرید و سپس با استفاده از آن دیجی بایت بخرید.