ارز دیجیتال دوج کوین

 دوج کوین چیست؟

دوج کوین (Dogecoin) یک ارز رمزنگاری شده و پلتفرم متن باز و همتا به همتا است که لوگوی آن از سگ Shiba Inu برگرفته شده است. دوج کوین با عنوان “ارز شوخی (joke currency)” در تاریخ 6 دسامبر 2013 معرفی شد و به سرعت جامعه خود را توسعه داد. این ارز رمزپایه در ژانویه 2014 توانست مبلغ 60 میلیون دلار سرمایه گذاری اولیه جهت پروژه خود جمع آوری نماید.
دوج کوین به طور رسمی در تاریخ 6 دسامبر 2013 راه اندازی شد. شبکه دوج کوین در اصل برای تولید 100 میلیارد دوج کوین طراحی شده بود، امّا بعداً اعلام شد که به میزان نامحدود سکه تولید خواهد کرد. در مقايسه با ساير ارزها، دوج کوین داراي عرضه اولیه سکه (ICO) سريعی بود؛ 100 ميليارد سکه اواسط سال 2015 در معرض فروش قرار گرفت و پس از آن هر ساله 5.256 ميليارد سکه ديگر به بازار عرضه خواهد شد. در تاریخ 30 ژوئن 2015، 100 میلیاردمین دوج کوین استخراج شد.

الگوریتم Scrypt در شبکه دوج کوین چیست؟

Billy Markus ابتدا دوج کوین را بر اساس ارز رمزپایه Luckycoin طراحی نمود که از سیستم پاداش تصادفی برای استخراج کنندگان بلوک ها بهره میبُرد، گرچه بعداً در مارس 2014 این سیستم به یک پاداش ثابت جهت ایجاد بلوک ها تبدیل شد. همچنین Luckycoin بر اساس لایت کوین نوشته شده است که از تکنولوژی Scrypt جهت هش کردن در الگوریتم اثبات کار خود بهره میبرد. استفاده از Scrypt بدین معنی است که استخراج کنندگان نمی توانند از تجهیزات استخراج SHA-256 بیت کوین استفاده کنند و تنها دستگاه های اختصاصی FPGA و ASIC برای استخراج آنها وجود دارد.

تولید کنندگان در حال برنامه ریزی برای تولید تجهیزاتی بر پایه الگوریتم Scrypt هستند که سرعت استخراج را افزایش می دهند و هزینه برق مصرفی را برای الگوریتم های رمزنگاری جایگزین کاهش می دهند.

یکی از بزرگترین تفاوت ها بین Scrypt و SHA-256 این است که اسکریپت جدا از واحد پردازشگر، به منابع دیگر محاسباتی بخصوص حافظه نیازمند است. این امر افزایش سرعت و استفاده از توانایی زیاد محاسبات را برای سیستم های مبتنی بر Scrypt دشوار می سازد؛ زیرا آنها مجبور خواهند بود از مقدار متناسب حافظه استفاده کنند که بسیار هزینه بر است.

Charles Lee، مخترع لایت کوین، می گوید:

این امر باعث می شود که برای مثال، اجرای چند نمونه scrypt به صورت موازی در کارت های گرافیک دشوار باشد. این بدان معنی است که هزینه تولید ASIC های اسکریپت به طور قابل توجهی گران تر از ASIC های SHA-256 خواهد بود.

درست همانند بیت کوین، دوج کوین نیز از یک سیستم استخراج برای نگهداری بلاک چین و پاداش دوج به استخراج کنندگان خود دارد. با این وجود، به جای الگوریتم SHA-256، دوج کوین نیز مانند لایت کوین از الگوریتم اسکریپت بهره می‌برد. این تصمیم برای جلوگیری از استفاده‌ی ماشین‌های ویژه استخراج برای استخراج مقادیر بالای دوج گرفته شده است. در اوایل انتشار این ارز رمزپایه، مقدار استخراج به صورت تصادفی بود اما از مارس ۲۰۱۴، میزان پاداش به مقداری ثابت تعیین شد.

پنج دلیل برای خرید و نگهداری از ارز دیجیتال دوج کوین را برای شما خواهیم شمرد

۱- آشنایی، اطلاعات و کار کردن با این ارز دیجیتالی آسان است!

۲- قابلیت استخراج دوج کوین!

۳- دوج کوین جای زیادی برای رشد کردن دارد!

۴- دوج کوین در بین سرمایه گذاران آسیایی از محبوبیت زیادی برخوردار است!

۵- دوج در برابر ناپدید شدن در بازار ارزهای دیجیتال مقاومت کرد!

کیف پول دوج کوین

کیف پول تحت وب کیف پول ویندوز 32 کیف پول ویندوز 64 کیف پول لینوکس32 کیف پول لینوکس 64 کیف پول مک کیف پول اندروید

در صورت بروز مشکل در دانلود می توانید از سایت اصلی اقدام به دانلود کنید 

همچنین سایت CoinPayments.net نیز گزینه مناسبی برای نگهداری dogecoin و سایر ارزهای مشابه است .