ارز دیجیتال ان ای ام(NAM)

ان ای ام(NAM) چیست؟

در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۴ یک فراخوان عمومی برای مشارکت ,در فروم Bitcointalk آغاز شد.هدف این فراخوان ایجاد یک ارز دیجیتالی اجتماع محور بود.پروژه ی ان ای ام در آن زمان دارای هویت قانونی نبود اما تلاش هایی در زمینه تغییر این شرایط انجام شد.جامعه ی هدف برای توزیع ان ای ام مشارکت هایی با مبلغ حدودی ۲٫۲۵ میلیون XEM بود.پیشروی پروژه افراد را قادر میساخت تا سهام های خریداری شده شان را ازگرو خارج کنند.باتوجه به قانونی نبودن ان ای ام گمان میرفت سهامدارانی که سهام هایشان را ازگرو خارج می کردند پروژه را ترک کنند.در نتیجه ضرب العجل ۸ ماهه مبتنی بر خارج کردن سرمایه هایی که درخواستی برای آنها وجود ندارداز مراحل بعدی پیشروی ان ای ام مشخص شد.
ورژن Alpha در ۲۵ ژوئن ۲۰۱۴ شروع به کار کردو متعاقب آن ورژن Beta در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۴ راه اندازی شد.
NEM اولین ورژن ثابت خود را در ۳۱ مارس ۲۰۱۵ به بیرون داد.به روز رسانی اساسی در اکوسیستم ان ای ام منجنیق Catapultنام گأاری شده است که به صورت تخمینی قرار براین بود که در یک چهارم ابتدایی ۲۰۱۷ منتشر شود که البته این انتشار به ربع دوم سال ۲۰۱۷ موکول شد.


خصوصیات ان ای ام(NAM)

ان ای ام ( NEM ) یکی از ارز‌های دیجیتال رایج در بازار‌های معتبر جهانی است. این ارز مانند بیت‌کوین یک پلتفرم برحسب بلاک چین است. این ارز به جاوا نوشته شده است و با ورژن ++C در حال اجرا می‌باشد. ان ای ام در دو سال اخیر توانسته است در بازار‌های دیجیتالی آسیای دور به رشد خوبی دست پیدا کند و به یکی از ارز‌های دیجیتال محبوب در کشور‌های ژاپن و کره جنوبی تبدیل شود.

 مهم‌ترین برتری ان ای ام  نسبت به مابقی شبکه‌های ارز‌های دیجیتال، توانایی ایجاد حساب‌هایی با چندین امضا است که همین موضوع باعث افزایش ایمنی و البته کارایی شبکه ارز‌های دیجیتال ان ای ام شده است. شبکه پولی ان ای ام در یک بلاک چین تبلیغاتی به نام میجین  راه‌اندازی شده است که کمی با مابقی فضاهای اطلاعاتی دیگر متفاوت است. بلاک چین میجین  اولین بار توسط نهادهای اقتصادی و شرکت های خصوصی در ژاپن و کره آزمایش شد و پس از مدتی پلتفرم اصلی ان ای ام  بر روی آن راه‌اندازی شد؛ از همین رو بلاک چین میجین را ایمن‌تر از مابقی سیستم‌های اطلاعاتی می‌دانند. بلاک چین یا به زبان فارسی زنجیرهٔ بلوکی یک مدل پایگاه ذخیره‌ اطلاعات است که اولین بار توسط بیت کوین به جهان معرفی شد. اولین و معروف‌ترین استفاده از فناوری زنجیره بلوکی در دفتر کل تراکنش‌های بیت کوین اتفاق افتاده است و این ارز الکترونیک توانست با استفاده از فناوری بلاک چین ، امنیت پایگاه‎‌های اطلاعاتی خود را به مردمان سراسر دنیا نشان دهد. امروزه فناوری بلاک چین ، مورد استفاده بسیاری از موسسه‌ها و کمپانی‌های ارائه دهنده خدمات مالی است. ارز دیجیتال ان ای ام روند سعودی در پیش گرفت است و مانند بیت‌کوین و اتریوم در حال افزایش قیمت است و در بازار‌های جهانی پا به پای ارز‌های دیجیتال دیگر در حال داد و ستد است.