سیاکوین(siacoib)

سیاکوین Siacoin چیست ؟

سیاکوین یک ارز دیجیتال برای پلتفرم ذخیره سازی فعال Sia است. در این پلتفرم به طور معمول، کاربران با ذخیره سازی دیسک از رایانه های شخصی خود کمک می کنند تا یک شبکه غیر متمرکز ایجاد کنند. این ارز مخصوص تسهیل پرداخت های غیر متمرکز طراحی شده است. این پلتفرم دقیقا مانند بیت کوین مبتی بر بلاک چین است و از مدل ‘proof of work’ (اثبات کار برای دریافت پاداش ) پیروی می کند. نکته مهم این است که سیاکوین یک رقیب مستقیم برای بیت کوین نیست. بیت کوین ارز هدف است به طوری که بیت کوین شبکه sia را فعال می کند.

تاریخچه پیدایش سیاکوین

Sia ابتدا توسط David Vorick در تابستان سال 2013 مطرح شد. او در مورد این ایده با Luke Champine از طریق ایمیل صحبت نمود و آن را شبکه Nimbus نامید. در کنفرانس HackMIT در ماه سپتامبر، دیوید این مفهوم را در اولین پیش نویس بصورت یک بیانیه منتشر نمود. دیوید ایده خود را با دوستانش در کالج به اشتراک می گذارد و آنها یک نمونه اولیه را برنامه ریزی می کنند. Luke Champine نیز در این پروژه شروع به همکاری می کند، زمانی که دیوید از او می خواهد تا ایده ی Bytecoin را مرور کند.

در اوایل سال 2014، این پروژه یکبار دیگر به “Sia” به معنی خدای احساس مصر باستان تغییر نام داده و در انجمن BitcoinTalk مطرح می شود. با مشاهده پاسخ مثبت، دیوید تصمیم می گیرد که پروژه را به یک استارتاپ تبدیل نموده و بصورت تمام وقت روی آن کار کند.

پس از آنکه یک کاربر انجمن BitcoinTalk به صورت جعلی و با استفاده از دیاگرام های دست نویس دیوید میزان پول سیاکوین را افزایش داد، دیوید متوجه می شود که علاقه زیادی به Sia برای جمع آوری پول از طریق سرمایه گذاری جمعی وجود دارد. توکن Sianotes از طریق بیت کوین و پلتفرم NXT Asset Exchange فروخته شد و بعدها قابل تبدیل به Siafunds میباشد.

از طریق ارتباطات در مرکز کارآفرینی کالج، دیوید و لوکا به Jim Pallotta معرفی شدند که با نخستین سرمایه گذاری سنتی خود، Nebulous را تأسیس نمود. اگرچه آنها در ابتدا قصد داشتند به سانفرانسیسکو منتقل شوند امّا جیم آنها را متقاعد می کند که به بوستون بروند، جایی که دفتر او واقع شده است.

فضای ذخیره سازی ابری

سیا کوین یک پلت فرم ذخیره سازی ابری مانند Google Drive Dropbox, و Amazon Cloud است. اما سیا (sia) جدا از این موضوع است و یک پلت فرم ذخیره سازی ابری متمرکز open-source، بلاک چین است. به طور خلاصه، سیا یک فضای ابری غیر متمرکز است و داده ها در بلاک چین ذخیره می شوند. خدمات ذخیره سازی متمرکز نقاط ضعف کم تری دارد و همچنین سوءاستفاده از داده های رمزگذاری شده برای کسب سود بیشتر است.

اهداف و چشم انداز ارز سیا کوین

سیاکوین یک مقدار زیادی از فضای ذخیره سازی بیهوده را با هم متحد می کند و آن را با یک بلاک به منظور ذخیره سازی ارز رمزگذاری شده و غیر متمرکز ذخیره می کند. بنابراین، نیاز به اعتماد به مراکز داده متمرکز را از بین می برد.

آن ها می گویند

هدف بلند مدت سیاکوین این است که لایه ذخیره سازی ستون اصلی در اینترنت باشد. ما معتقدیم داده ها باید رایگان باشند. ما قصد داریم بیت های استفاده نشده جهان را آزاد کنیم و بزرگترین سرور ذخیره انبوه را در این سیاره بسازیم.

سیستم پرداخت ارز سیا کوین

هر کس می تواند فضای اضافی بر روی کامپیوتر خود را برای یک شبکه غیر متمرکز سیا اجاره کند و پرداخت Siacoin را انجام دهد. به طور مشابه، هر کاربری که می خواهد از ذخیره سازی سیا استفاده کند باید Siacoins را به یک میزبان پرداخت کند.

این یک ارز مخصوص برای شبکه سیا است که قراردادهای ذخیره سازی فایل را بر روی بلاک سیا(sia) اجرا می کند. یک میزبان بایستی پرونده ها را برای مدت زمان توافق شده و در فضای مورد توافق قرار دهد. بعدا، پس از پایان توافق، پرداخت به میزبان در سیاکوین آزاد خواهد شد.

اگر میزبان فایل ها را از دست می دهد، پرداخت انجام نمی شود. این پرونده ها در Sia blockchain قرارداده شده اند تا اطمینان حاصل شود که میزبان و کاربر هر دو راضی هستند.

آموزش ساخت کیف پول سیا کوین (Siacoin)

برای ساخت کیف پول سیا کوین روش های بسیاری وجود دارد با مراجعه به سایت های ساخت کیف پول Siacoin و عضویت در آن می توانید یک والت ایدی برای خود داشته باشید. دقت کنید پس در هنگام عضویت در سایت سیا کوین مشخصات حقیقی خود را وارد کنید چرا که در خرید و فروش SC دچار مشکل نشوید. شما میتوانید در گوشی موبایل خود با نرم افزار سیا کوین حساب ارزی خود را بسازید و مشاهده کنید. در صورتی که حساب شما با مشکل مواجه شد یا رمز خود رافراموش کردید برای حل مشکل سیا کوین، بازیابی و بازگشت حساب سیا کوین در گوشی و کامپیوتر نیاز به ایمیل و ارسال اس ام اس به شماره شما می باشد.